مقالات

اتوماسیون اداری چیست؟

اتوماسیون اداری چیست؟

 

 

اتوماسیون اداری چیست؟

به سخت افزار، نرم افزار و فرآیندهای جمعی اطلاق می شود که امکان اتوماسیون پردازش اطلاعات و وظایف ارتباطی در یک سازمان را فراهم می کند. این شامل استفاده از رایانه و نرم افزار برای دیجیتالی کردن، ذخیره، پردازش و برقراری ارتباط بیشتر وظایف و فرآیندهای معمول در یک دفتر استاندارد است.

 

اتوماسیون اداری (OA) را توضیح می دهد

به طور معمول، اتوماسیون اداری نیازمند داشتن تمام سخت افزار، نرم افزار و منابع شبکه برای خودکارسازی وظایف سطح پایه تا پیشرفته در محیط اداری است. یک راه حل جامع اتوماسیون اداری معمولاً شامل موارد زیر است:

 

اتوماسیون اداری چیست؟

 

 • رایانه برای همه کارمندان و/یا پرسنل پردازش داده
 • نرم افزاری که پردازش کلمه، ایجاد صفحات گسترده، مدیریت حساب ها و موارد دیگر را امکان پذیر می کند
 • اتصال به اینترنت و برنامه های ایمیل برای ارسال و دریافت پیام های ایمیل
 • خدمات فکس و چاپ
 • ارتباطات فوری مانند VoIP و موارد دیگر

سیستم اتوماسیون اداری چیست؟

سیستم  اتوماسیون اداری ابزاری است که داده ها را قادر می سازد به تنهایی و بدون دخالت انسان و عدم دقت، از یک سیستم به سیستم دیگر منتقل شوند. این ابزارها به سازمان ها کمک می کند تا به طور ایمن جمع آوری، مدیریت و تجزیه و تحلیل کنند تا وظایف و فرآیندهای روزمره را انجام دهند. این فرآیندها  و رویه های تجاری موجود را بهینه و خودکار  می کند.

سامانه یکپارچه ERP تحت وب پارسان یک سامانه جامع برای رفع تمامی نیازهای سازمان شما در حوزه ی نرم افزار ERP می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دموی رایگان نرم افزار اینجا کلیک کنید

 

چرا از سیستم اتوماسیون اداری استفاده کنیم؟

در عصر دیجیتال امروزی، سیستم‌های اتوماسیون اداری مجموعه‌ای از مزایای را برای سازمان‌ها در هر اندازه ارائه می‌دهند. سیستم‌های اتوماسیون اداری قدرتمند تلاش دستی را کاهش می‌دهند و حجم زیادی از داده‌ها را در فضای کم ذخیره می‌کنند. آنها نه تنها کارهای روزمره را ساده می کنند بلکه بازیابی اطلاعات را نیز سرعت می بخشند. علاوه بر این، این ابزارها  دید فرآیند را بهبود می‌بخشند  و به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا به راحتی گلوگاه‌ها را تشخیص دهند.

 

از سوی دیگر، شما می‌توانید جریان داده‌ها را به تنهایی تماشا کنید – این همان اتوماسیون است.

مزایای اتوماسیون اداری

برخی از بزرگترین مزایای اتوماسیون گردش کار اداری عبارتند از

 

 • کاهش تلاش دستی برای تکمیل کارهای روزمره
 • کاهش خطاهای دستی
 • کاهش زمان پردازش اقلام
 • دریافت بینش در مورد معیارهای عملکرد فرآیند
 • به دست آوردن دید بیشتر فرآیند و شناسایی تنگناهای بالقوه
 • اتخاذ تصمیمات تجاری صحیح بر اساس داده ها

اتوماسیون اداری کارایی را به گردش کار شما می‌افزاید  ، اما باید به فراتر از ایمیل‌ها و فرم‌های دیجیتال نگاه کنید تا واقعاً آن را بپذیرید.

 

اگر به دنبال یک راه حل اتوماسیون اداری هستید که بتواند  گردش کار شرکت شما را  به سطح بالاتری برساند، به چیزی که این پنج مورد ضروری را ندارد بسنده نکنید.

5 مورد ضروری از ابزارهای اتوماسیون اداری

1. طراح گردش کار آسان

ایجاد گردش کار  در گذشته حوزه کدنویس های سیستم سخت افزاری بود. بنابراین، همانطور که  نرم افزار گردش کار  تکامل یافت، فرض کرد افرادی که از آن استفاده می کنند نیز برنامه نویس هستند.

 

با این حال، یک سیستم اتوماسیون اداری مدرن باید با در نظر گرفتن کاربر تجاری شروع شود، نه کدگذار.

 

وقتی می نشینید یک ابزار اتوماسیون اداری را آزمایش کنید، با ایجاد گردش کار خود شروع کنید. چقدر آسان است؟ آیا می توانید به طور مستقیم دنباله ای از وظایف مورد نیاز برای اتمام یک فرآیند را ایجاد کنید؟ اگر در پنج دقیقه اول نمی توانید آن را بفهمید، باید به گزینه بعدی بروید.

 

یک نرم افزار نباید تعیین کند که کسب و کار شما چگونه باید عملیات خود را تنظیم کند. در عوض باید به تیم های شما کمک کند تا فرآیندهای موجود را تقویت کنند.

 

 1. سازگاری با موبایل

دفتر شما متحرک است و تمام ابزار شما نیز باید باشد. چه کارمندان از راه دور داشته باشید یا فقط بخواهید در حین انتظار پرواز چک کنید، ابزار اتوماسیون اداری که انتخاب می‌کنید باید در هنگام سفر به چین به همان راحتی که روی رایانه شخصی در دفتر اصلی کار می‌کند، روی تلفن یک شخص کار کند.

 

کمپین بازاریابی شما را نمی توان یک روز به تعویق انداخت فقط به این دلیل که باید منتظر باشید تا گرگ از تعطیلات خود در ماچوپیچو برگردد.

 

اگر از ابزار اتوماسیون اداری مانند  Kissflow Workflow استفاده می‌کنید ، گرگ می‌تواند از لابی هتل خود در پرو برنامه بازاریابی را با تلفن همراه خود مرور کند و قبل از اینکه با لاماها سلفی بگیرد، سرش را تکان دهد.

 

 1. یکپارچه سازی با نرم افزارهای دیگر

نرم افزار اتوماسیون اداری تنها چیزی نیست که شما اجرا می کنید.وقتی به سیستم های زیادی متکی هستید، به ابزاری نیاز دارید که فقط خودش را نگه ندارد.

 

از بین همه نرم افزارهای موجود، اتوماسیون اداری باید ساده ترین باشد تا با سایر ابزارهای شما ادغام شود.

 

هنگام انجام ارزیابی، ببینید نرم افزار اتوماسیون اداری چه نوع پیش ادغام هایی را ارائه می دهد یا اینکه از اتصال به  ابزاری مانند Zapier  برای باز کردن دسترسی به هزاران ابزار ابری دیگر استفاده می کند.

 

 1. گزارش و تجزیه و تحلیل

چگونه متوجه می شوید که اتوماسیون اداری شما نتیجه می دهد؟ شما نمی توانید عملکرد فرآیند را فقط بر اساس میزان خوشحالی تیم خود ارزیابی کنید. بهترین محصولات اتوماسیون اداری اکنون به عنوان بخشی از پیشنهادات اساسی خود به این ویژگی مجهز هستند.

 

 1. گزینه های کنترل دسترسی

درست مانند محدود کردن ورود به محل کار خود، باید امتیازات دسترسی را نیز برای تمام گردش‌های کاری خود تنظیم کنید.

 

یک سیستم اتوماسیون گردش کار خوب   این نیاز حساس را درک می کند و کنترل دسترسی را به عنوان بخشی از ویژگی های یکپارچه آن خواهد داشت.

 

 

نرم افزار اتوماسیون اداری چه وظایفی دارد؟

 • به فضای کمتری برای ذخیره داده ها نیاز دارد
 • ذخیره سازی و بازیابی داده ها را ساده می کند
 • اطلاعات را فوراً بازیابی می کند
 • نیاز به حفظ اسناد را از بین می برد
 • احتمال خطا را کاهش می دهد

 

کلام آخر

یک برنامه جبران خدمات زمانی موفق است که عادلانه باشد و جوابگوی نیاز تمام کارکنان باشد.شرکت راهکارهای نرم افزاری پارسان برای رفع تمامی نیازهای شما در حوزه ی نرم افزاری، سامانه یکپارچه تحت وب پارسان را خدمت شما پیشکش می دارد.

.شما می توانید از طریق لینکهای زیر، توضیحات جامع و کامل محصولات را مطالعه نماییدو در صورت نیاز اقدام به ارسال درخواست دموی رایگان از این سامانه کنید.همچنین کارشناسان ما در واحد فروش، مشتاقانه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما مشتریان گرامی در خصوص نحوه ی ارائه ی سیستم، عقد قرارداد و سایر موارد مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =