مقالات

CRM املاک و مستغلات چیست و چرا مهم است؟

CRM املاک و مستغلات چیست و چرا مهم است؟

نرم افزار CRM به گونه ای طراحی شده است که به شما امکان می دهد تجارت املاک و مستغلات خود را به طور یکپارچه از یک پلتفرم مدیریت کنید، چه در دفتر خود باشید و چه در جاده، فرقی ندارد زیرا اطلاعات مورد نیاز شما در هر لحظه در دسترس شماست. به طور کلی، می‌توانید انتظار داشته باشید که سیستم CRM به شما در مدیریت سرنخ‌های مستغلات، ردیابی کمپین‌های تولید سرنخ، مدیریت مخاطبین، آپلود اسناد و قراردادها، مدیریت تقویم خود و ماندن در صدر روندهای املاک و مستغلات با فراهم کردن دسترسی یکپارچه به شما به انواع مختلف کمک کند.
سیستم‌های نرم‌افزاری CRM به آژانس‌های املاک و مستغلات کمک می‌کنند تا با کمترین زمان تلف شده به طور مؤثر و کارآمدی کسب‌وکار خود را مدیریت کنند و در عین حال شخصی‌سازی ارتباطات خود را بهبود ببخشند.

راه حل های CRM دسکتاپ و موبایل

شما می توانید 24 ساعته به سیستم های CRM املاک و مستغلات بر روی دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید. این بدان معنی است که می توانید به موقع با مشتریان ارتباط برقرار کنید و در هر لحظه اطلاعات مورد نیاز شما در دسترستان باشد و ارتباط دقیق تری با مشتریان خودتان داشته باشید.

 

حتماً بخوانید: برنامه ریزی چیست؟

 

پایگاه اطلاعاتی یک مرحله ای

سیستم‌های CRM املاک و مستغلات می‌توانند مقادیر فراوانی از داده‌ها و معیارهای تجاری و تبلیغاتی را ردیابی کنند و در عین حال همه چیز را سازماندهی کرده و استفاده از آنرا برای شما آسان کنند. با استفاده از CRM، نمایندگان شما می توانند مشتریان را راحت تر سازماندهی کنند، دارایی ها را پیدا کنند و مشتریان بالقوه فعلی و گذشته را بررسی کنند همواره با آنها ارتباط سودمندی برقرار کنند.

مدیریت قرارداد و معاملات

سیستم‌های CRM املاک و مستغلات به مشاوران املاک اجازه می‌دهند تا قراردادها را آپلود کنند، ضرب‌الاجل‌های معاملات را مدیریت کنند و به افرادی که بخشی از معامله هستند، اجازه دسترسی به اسناد و بررسی اسناد را بدهند.

مدیریت آسان سرنخ های فعلی و آینده

داشتن چندین سرنخ در یک زمان تا حدودی مانند برخورد با چندین پیشنهاد است – این اتفاق هم مفید است و هم مضر ، اگر مراقب نباشید، می‌توانید در طول فعالیت حرفه ایتان فرصت های مناسب زیادی را از دست دهید. بسیاری از وب سایت های املاک و مستغلات به خریداران احتمالی این امکان را می دهند که با مشاورین املاکی که مسئول فروش املاک هستند ارتباط برقرار کنند. یک برنامه نرم افزاری CRM می تواند به شما این امکان را بدهد که به سرعت با آن مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید. همچنین ممکن است با مشتریان مستعدی روبرو شوید که به دنبال خرید خانه جدید در آینده هستند. نرم افزار CRM به شما این امکان را می دهد که این مشتریان مستعد را پیگیری کرده و با نزدیک شدن به تاریخ خرید پیش بینی شده با آنها ارتباط برقرار کنید.

مدیریت کمپین های بازاریابی املاک و مستغلات

اگر به دنبال ایجاد سرنخ از طریق یک کمپین وابسته به ایمیل یا کمپین رسانه‌های اجتماعی هستید، بسیاری از بسته‌های نرم‌افزاری CRM به شما این امکان را می‌دهند که انواع کمپین‌های خود را ردیابی کنید و داده‌های مرتبط را مشاهده کنید تا بتوانید به سرعت بفهمید کدام نوع کمپین برای کسب‌وکار شما کارآمدتر است و کدامیک از آنها کمتر موفق هستند.

خانه های مورد نظرتان را دنبال کنید و در جریان باشید

بسیاری از خریداران مستعد از سایت ها یا نرم افزارهای حوزه املاک و مستغلات برای یافتن املاکی که ممکن است علاقه مند به مشاهده و خرید باشند استفاده می کنند. با یک سیستم CRM، شما مجبور نیستید چندین وب سایت املاک و مستغلات را مشاهده کنید. در عوض، بسیاری از برنامه های CRM به طور یکپارچه آن وب سایت ها را در نرم افزار خود ادغام کنید. با مشاهده تمام املاک لیست شده در آن سایت ها، می توانید در صدر بازار املاک در منطقه خود باقی بمانید و جزئیات آن املاک را به مشتریان فعلی و آینده خود ارائه دهید.
مشاوران املاک و مستغلات جدید و تازه کار می توانند با استفاده از سیستم نرم افزاری CRM میزان بهره وری مجموعه خود را افزایش دهند. این سیستم ها به آژانس های املاک کمک می کنند تا کسب و کار خود را سازماندهی و رشد دهند و در عین حال صرفه جویی در زمان خود را به حداکثر برسانند. این امر می تواند منجر به ارتباطات بهتر با مشتری، بهبود تولید سرنخ و کسب و کار مولدتر شود.

مزایای مهم CRM املاک و مستغلات :

1 – تقویت تولید سرنخ

CRM برای تقویت تولید سرنخ به وجود آمده است. قابلیت‌های موجود در CRM املاک و مستغلات، تولید سرنخ را با اجازه دادن به مشاوران برای ردیابی صحیح سرنخ‌ها، فرصت‌ها و معاملات افزایش می‌دهد. تجزیه و تحلیل سرنخ‌ها از طریق گزارش‌دهی دقیق، تصمیمات هوشمندانه‌تری را دربررسی و پیگیری سرنخهای آینده نشان می‌دهد.
هنگامی که این فرآیند با راه حل های دیگر ادغام می شود، این قابلیت های تولید سرنخ تقویت می شود. بهتر است رسانه‌های اجتماعی و داده‌های وب‌سایت را به هم متصل کنید تا اهداف و علایق هر سرنخ را بر اساس تعامل آن‌ها با شرکتتان بهتر درک کنید. داده های CRM خود را به اتوماسیون بازاریابی خود متصل کنید تا دموگرافیک، زمان هدایت، ROI کمپین و سایر عواملی که در حجم سرنخ شما نقش دارند را بهتر ردیابی کنید.

2 – صدور سند را ساده کنید

املاک و مستغلات به اسناد زیادی نیاز دارد – قراردادها، اسناد، اظهارات پایانی، و غیره. CRM املاک نه تنها این اسناد مهم را برای دسترسی آسان و ارجاع ذخیره می کند، بلکه می تواند به شما در ساده سازی صدور این اسنادکمک کند. با این توانایی، دیگر پرسنل مجبور به وارد کردن دستی اطلاعات نیستند و با این کار احتمال خطا را به حداقل می رسانید. ابزارهای تولید خودکار سند با امضاء اتکترونیک نیز جزو راه حل های CRM برای تجارت شما هستند.

3 – استاندارد کردن گردش کار ها و فرآیندها

یکی از جالب‌ترین چیزها در مورد CRM روش‌هایی است که فرآیندها را همسو می‌کند. برای مثال، گردش‌کار وتأیید امور ، جزو فرآیندهای تجاری CRM هستند که از مشاوران می‌خواهند تا اقدامات مورد نیاز خاص را در طول مراحل مجموعه‌ای از یک فرآیند امضا کنند. مدیران می‌توانند گردش‌های کاری تأیید را برای هر تعداد فرآیندی که دوست دارند ایجاد کنند. گردش کار نه تنها عوامل را با یک فرآیند خاص تراز می کند، بلکه مدیریت را از پیشرفت امور مطلع می کند و وظایف مرتبط با فرآیند را در مرحله مناسب خودکار می کند. استاندارد کردن تأییدیه‌های قرارداد، ، وارد کردن اطلاعات خاص در CRM، یا انتظار برای امضای یک مدیر خاص، تنها تعدادی از جنبه‌هایی است که می‌توانید در جریان کار تأیید خود بگنجانید. CRM در سراسر جهان در حال تبدیل شدن به فرآیند محوری است و بسیاری از آنها قابلیت های گردش کار پیشرفته ای را ارائه می دهند که متناسب با هر مرحله از فرآیند فروش، بازاریابی و خدمات املاک و مستغلات شما باشد.

4 – فرآیندهای کسب و کار خود را برای کارایی بهتر خودکار کنید

توانایی خودکارسازی یکی از بزرگترین مزایای CRM املاک و مستغلات برای مشاوران و سازمان های املاک تجاری است. اتوماسیون ، وظایف اضافی را که می تواند روند بستن معامله را کندتر کند، حذف می کند. فرآیندهای کسب و کار خودکار می تواند شامل همه چیز باشد، از اتوماسیون ورود داده تا ثبت خودکار تماس های تلفنی و تعاملات ایمیل.
اگر وضعیت سرنخ تغییر کند، فرآیندهای خودکار می توانند آن اطلاعات را در CRM بدون دخالت دست به روز کنند. اگر فرمی از طریق وب سایت شما ارسال شود، آن مخاطب می تواند به طور خودکار در CRM شما ایجاد شود. اتوماسیون CRM حتی می‌تواند ایمیل‌های شخصی‌سازی شده درباره فهرست‌های جدید یا ایمیل‌های تبریک به خریداران جدید را راه‌اندازی کند. حذف ورود دستی داده های غیرضروری و پیگیری مشتری ابزاری قدرتمند برای آزاد کردن وقت نمایندگان و تمرکز بر وظایف تولید درآمد است.

زیرسیستم‌های مرتبط
نرم افزار انبارداری
نرم افزار بازرگانی خارجی
نرم افزار بازرگانی داخلی
نرم افزار امور قرارداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 12 =