ERP, مقالات

نرم افزار مدیریت منابع سازمان

نرم افزار مدیریت منابع سازمان

اکثر پروژه های تجاری مدرن برای تکمیل شدن به منابع مختلف نیاز دارند. و شاید حیاتی ترین آن منابع انسانی باشد. کارمندان تمام وقت، پاره وقت و قراردادی شریان حیاتی اکثر سازمان های تجاری هستند که با مشتریان ارتباط برقرار می کنند، این افراد وظایف تخصصی را انجام می دهند و در تصمیم گیری های استراتژیک مشارکت می کنند. متأسفانه برای کارکنان زمان و توانمندی ها دو منبع محدودی هستند که در هر لحظه، هر کارمندی تنها می‌تواند در یک مکان باشد، روی یک کار تمرکز کند و مهارت‌های خود را به‌گونه‌ای به کار گیرد که یک پروژه را پیش ببرد. سایر منابع محدود، مانند تجهیزات، فضای کاری، و سرمایه نیز به همین ترتیب محدود هستند.

نرم‌افزار مدیریت منابع سازمان با توانمندسازی کسب‌وکارها برای برنامه‌ریزی، پیگیری و بهینه‌سازی نحوه استفاده از منابع، به این موضوع می‌پردازد. و با ساده سازی بسیاری از فرآیندهای درگیر در یک پروژه از مدیریت منابع پشتیبانی می کند.

 

مدیریت منابع چیست؟

مدیریت منابع یک اصطلاح کلی است که به فرآیندها و ابتکارات مختلف با هدف بهینه سازی روشی که سازمان ها به کار می گیرند و منابع خود را کنترل می کنند اشاره دارد.

“منبع” هر هزینه ای است که می تواند به تلاش برای تکمیل یک پروژه مربوط باشد. نوعی از مدیریت پروژه، مدیریت منابع، انواع مختلف منابع، از جمله منابع ملموس (مانند مواد، تجهیزات و بودجه)، منابع نامشهود (مانند زمان و مهارت)، و منابع انسانی را در نظر می گیرد.

مدیریت منابع شامل فهرست‌بندی منابع موجود، برنامه‌ریزی یا زمان‌بندی مجدد تاریخ شروع و پایان برای استفاده از منابع، مدیریت تضادها یا وابستگی‌های مرتبط با منابع، نظارت بر استفاده و نیاز منابع در طول زمان، و استفاده از بینش مبتنی بر داده‌ها برای انجام تنظیمات در صورت نیاز است.

 

مزایای نرم افزار مدیریت منابع سازمان چیست؟

نرم افزار مدیریت منابع سازمان ، پشتیبانی و ابزارهای بیشتری را برای کمک به بهینه سازی فرآیندهای مدیریت منابع ارائه می دهد. با نرم افزار مدیریت منابع، سازمان ها این فرصت را دارند که استفاده از منابع را زیر ذره بین قرار دهند، تقاضا و ظرفیت منابع را تجزیه و تحلیل کنند و منابع را به طور موثرتر و کارآمدتر در سراسر سازمان تخصیص دهند. به این ترتیب، نرم افزار مدیریت منابع سازمان تعدادی از مزایای مهم مورد نیاز را در اختیار شرکت ها قرار می دهد:

 

کاهش زمان توقف

بدون منابع مناسب در زمان مناسب، پروژه ها متوقف می شوند. نرم افزار مدیریت منابع سازمان تضمین می کند که هر پروژه آنچه را که برای پیشبرد نیاز دارد، در اختیار دارد، حتی زمانی که چندین پروژه به منابع یکسان وابسته هستند. این کار باعث می‌شود کارها ادامه پیدا کند، زمان‌های پرهزینه و بیهوده از بین می‌رود و به تیم‌ها و بخش‌ها اجازه می‌دهد بیشتر تولید کنند.

 

تطابق بیشتر منابع و نیازمندیها

نرم‌افزار مدیریت منابع سازمان می‌تواند ویژگی‌های منابع مختلف، مانند مهارت‌ها، در دسترس بودن، هزینه، و غیره را پیگیری کند. سپس با به وجود آمدن پروژه‌ها، با تطبیق بهتر و بیشتر منابع ، برای برآورده کردن نیازهای پروژه کمک ‌کند.

 

کاهش زمان انتظار

هنگامی که منابع یک سازمان در چندین پروژه و بخش به اشتراک گذاشته می شود، رزرو بیش از حد می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. نرم افزار مدیریت منابع سازمان به جلوگیری از تضادهایی که زمان را  برای چندین پروژه به طور همزمان رزرو می کنند، کمک می کند. در صورتی که یک منبع برای بیش از یک پروژه درخواست شود، آن درخواست ممکن است به لیست انتظار اضافه شود و با اولویت های متعدد موجود در پروژه مقایسه شود .

 

تصمیمات استخدامی دقیق تر

نرم افزار مدیریت منابع سازمان توانایی ارائه دیدگاهی دقیق از نیازهای پروژه و در دسترس بودن منابع به سازمان ها را دارد. این اطلاعات ممکن است در تصمیمات منجر به استخدام افراد به کار گرفته شود و به کارفرمایان این امکان را می دهد که با وضوح بیشتری آنچه را که به دنبال آن هستند تعریف کنند و افرادی را معرفی کنند که برای تکمیل نیازهای سازمان مناسب هستند.

 

درک واضح نیازهای بودجه ای

نیازمندی های یک پروژه که توسط نرم افزار مدیریت منابع ردیابی می شوند شامل نیازمندی های بودجه می باشند. مدیران پروژه می توانند به وضوح محدودیت های مالی پروژه های خود را ببینند و از قبل به خوبی درک کنند که آیا نیاز به درخواست بودجه بیشتر دارند یا خیر.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سامانه یکپارچه ERP تحت وب پارسان یک سامانه جامع برای رفع تمامی نیازهای سازمان شما در حوزه ی نرم افزار ERP می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دموی رایگان نرم افزار اینجا کلیک کنید

 

 

تکنیک های موثر مدیریت منابع سازمان چیست؟

برای موثر بودن نرم افزار مدیریت منابع سازمان ، فرآیندها می بایست با راه حل های فناوری و اتوماسیون متحد شوند . با راه‌حل مناسب مدیریت منابع، سازمان‌ها می‌توانند انواع منابع را برنامه‌ریزی، زمان‌بندی، استقرار و نظارت کنند، به‌گونه‌ای که هدر رفت زمان را حذف کند و در دسترس بودن و استفاده از منابع را به حداکثر برساند و عوامل کلیدی مانند مهارت‌ها، مکان، اولویت‌ها را در نظر بگیرد.

 

حتماً بخوانید: برنامه ریزی چیست؟

 

در اینجا، ما چند روش برای استفاده حداکثری از نرم افزار مدیریت منابع سازمان را توضیح می دهیم :

  • یک سیستم اولویت بندی برای کارها ایجاد کنید

همه وظایف و امور در یک پروژه دارای سطح اهمیت یا فوریت یکسانی نیستند. دسته بندی یا اولویت بندی موثر کارهایی که به منابع مشترک بستگی دارد می تواند اطمینان ایجاد کند که منابع ارزشمند بیش از ظرفیت آنها استفاده نمی شود. با همه ذینفعان همکاری کنید تا از قبل سیستمی برای ارزیابی کارها ایجاد کنید. به طوری که اولویت ها به وضوح تعیین شوند تا به تسهیل تصمیم گیری کمک کنند.

  • به مدیریت منابع به عنوان یک فرآیند مداوم نگاه کنید

هر پروژه ای که به منابع محدود وابسته باشد، بعید است که بدون تجربه نوعی تضاد، به اتمام برسد . این در حالی است که تغییرات غیرمنتظره و رویدادهای اضطراری ممکن است پروژه را تحت فشار قرار دهند. برای جلوگیری از این اتفاق می توان این تغییرات و رویدادها را از طریق همکاری مداوم اصلاح کرد. در میان تیم‌ها و بخش‌ها برای رسیدگی به تعارض‌ها با یکدیگر برنامه ریزی داشته و اولویت‌های تعیین‌شده را بررسی کنید تا  پروژه‌ها مهم را از دست ندهید.

 

کلام آخر

شرکت راهکارهای نرم افزاری پارسان برای رفع تمامی نیازهای شما در حوزه ی نرم افزاری، سامانه یکپارچه تحت وب پارسان را خدمت شما پیشکش می دارد.

شما می توانید از طریق لینکهای زیر، توضیحات جامع و کامل محصولات را مطالعه نماییدو در صورت نیاز اقدام به ارسال درخواست دموی رایگان از این سامانه کنید.

همچنین کارشناسان ما در واحد فروش، مشتاقانه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما مشتریان گرامی در خصوص نحوه ارائه سیستم، عقد قرارداد و سایر موارد مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *