مقالات

انبارداری مدرن

انبارداری مدرن

انبارداری مدرن

انبارداری مدرن بسیار فراتر از راه حل های ذخیره سازی ساده است. با افزایش تنوع مدل‌های لجستیک، تامین‌کننده و سازمانی، انبارها به طور فزاینده‌ای نقش یکپارچه‌تر را در زنجیره تامین بازی می‌کنند. در نتیجه، اکنون انبارها ملزم به ارائه انعطاف پذیری، دسترسی و عملکرد کارآمدتر از همیشه هستند.

  • همانطور که صنعت افزایش نوآوری های تکنولوژیکی را تجربه می کند، طراحی انبارداری بیشتر و بیشتر به ارائه ارزش و کیفیت خدمات به مشتریان و مشتریان مربوط می شود. در یک صنعت دائماً در حال تحول، مرتبط بودن و رقابتی ماندن همه به حفظ طراحی مدرن انبار بستگی دارد، و دانستن اینکه از کجا شروع کنید برای ادامه کار ضروری است.

انبارداری مدرن

 

برای چیدمان های آینده آماده باشید

طرح‌های مدرن انبار نه تنها آنچه را که انبار در حال حاضر ذخیره‌می‌کند، بلکه کالاها و ظرفیت‌های مورد انتظار آینده را نیز در نظرمی‌گیرد. این شامل در نظر گرفتنِ اضافه‌شدن احتمالی اسکله‌های بارگیری اضافی، ماشین‌آلات و دسترسی آسان برای نصب و به روز رسانی فناوری جدید‌است.

بسیاری از اپراتورهای انبار برای عملیات فعلی می‌سازند و در ایجاد فضایی برای تطبیق و انطباق با فناوری در حال تغییر شکست‌می‌خورند. در نتیجه، آنها به سرعت خود را از بازار خارج می کنند. زیرا مشتریان به دنبال جدیدترین سیستم های انبار هستند. 

بهره وری انرژی

همه انبارداری مدرن باید ملاحظات قابل توجهی برای بهره وری انرژی و گزینه های انرژی جایگزین را در برنامه های خود لحاظ کنند. نه تنها بار تکنولوژی روزافزون مقدار انرژی مورد نیاز برای حفظ یک انبار را افزایش می دهد. هزینه هایی که سپس به مشتریان منتقل می شود، بلکه بسیاری از مشتریان فعالانه به دنبال اپراتورهایی هستند که از سیستم های انرژی پایدار استفاده می کنند.

مجهز به تکنولوژی

مجموعه ای باورنکردنی از فناوری های جدید در بازار وجود دارد که نحوه عملکرد انبارها را تغییر می دهد. از سیستم‌های مدیریت انبار و ماشین‌های جمع‌آوری و بسته‌بندی گرفته تا هواپیماهای بدون سرنشین، نظارت از راه دور و ربات‌ها، طراحی انبارداری مدرن توانایی ادغام با فناوری جدید را در بر می‌گیرد.

فناوری که مدیریت انبار را تغییر می دهد

وقتی صحبت از فناوری به میان‌می‌آید، هیچ سنگی روی آن باقی‌نمانده‌است و همه جنبه‌های زندگی و کسب‌وکار ما تحت تأثیر قرار گرفته‌است. با توجه به هدف اصلی فناوری بهبود کارایی، جای تعجب‌نیست که صنعت لجستیک با آغوش باز از فناوری استقبال‌کرده‌است.

سیستم‌های مدیریت انبار که همیشه در خط مقدم فناوری‌های جدید لجستیک قرار دارند، به طور مداوم در حال تکامل و پیشرفت هستند و مجموعه‌ای از ابزارهای جدید وجود دارد که قرار است نحوه اداره انبارها را تغییر دهد.

سامانه یکپارچه ERP تحت وب پارسان یک سامانه جامع برای رفع تمامی نیازهای سازمان شما در حوزه ی نرم افزار ERP می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دموی رایگان نرم افزار اینجا کلیک کنید

فناوری انجام سفارش

برای برخی از کسب و کارها، انتخاب دستی محصولات برای انجام سفارش ممکن است هنوز یک گزینه مناسب باشد. اما برای بسیاری دیگر، جستجو و انتخاب دستی روز خود را داشته است.

اکنون فناوری انجام سفارش به شکل سیستم‌های Pick-to-light یا Put-to-Light ارائه می‌شود که از نمایشگرهای نوری خاص برای هدایت اپراتورها به مکان‌های خاص محصول استفاده می‌کنند. این سیستم ها بسیار انعطاف پذیر هستند و به سرعت کارایی و دقت انجام سفارش را افزایش می دهند.

معرفی ربات ها

این فقط یک مسئله زمان بود و در حالی که ربات های امروزی ممکن است شبیه یک کارگر به نظر نرسند، آنها قطعاً به همان اندازه کارآمد می شوند. اگر نه بیشتر رباتیک در حال حاضر برای کمک به موجودی، ذخیره و جابجایی مورد استفاده قرار می گیرد.

با تولیدکنندگان بزرگ روباتیک با تولیدکنندگان سیستم مدیریت انبار برای توسعه اتوماسیون یکپارچه که به طور چشمگیری نحوه عملکرد انبارها را تغییر می دهد، همکاری می کنند.

ذخیره سازی مبتنی بر ابر

در حالی که هنوز شاهد اختراع فضای ذخیره‌سازی شناور آسمان برای محصولات فیزیکی نیستیم، مدیریت انبار مبتنی بر ابر قطعا راه‌اندازی شده است.

ذخیره سازی ابری که به بازرگانان امکان نظارت بر موجودی و انبار را در زمان واقعی می دهد. در سیستم های مدیریت انبار خودکار ادغام می شود. تا سطوح موجودی خود را به روز کند.

  • انجام سفارش و تحویل را پیگیری کند و رویه های خرید مداوم را مدیریت کند. به علاوه موارد دیگر همچنین به این معنی‌است که مشتریان انبارها انعطاف بیشتری در مدیریت محصول و تدارکات از راه دوردارند و می‌توانند از سیستم های ابری برای برقراری ارتباط با کارکنان انبار در محل استفاده‌کنند.
روز پهپادها

ممکن است یک انبار اولین جایی نباشد که وقتی به هواپیماهای بدون سرنشین فکر می کنید، به ذهنتان خطور می کند. اما با توجه به اینکه فضای زمینی ما در حال اتمام‌است و انبارها در حال افزایش‌هستند، تلاش برای نظارت و اسکن محصولی که به معنای واقعی کلمه روی پشت بام چیده شده‌است، باعث ایجاد یک مشکل می‌شود.

چالش واقعی پهپادها نه تنها می توانند به معنای واقعی کلمه به ارتفاعات زیادی برسند، بلکه کارایی آنها نیز قابل مشاهده است.  متخصص هواپیماهای بدون سرنشین معتقد است پهپادهای آنها قادر خواهند بود در مدت دو روز همان مقدار موجودی را بشمارند که تیمی متشکل از 80 کارگر با استفاده از اسکنرهای دستی در کامیون‌های بالابر در سه روز می‌توانستند.

کلام آخر

یک برنامه جبران خدمات زمانی موفق است که عادلانه باشد و جوابگوی نیاز تمام کارکنان باشد.شرکت راهکارهای نرم افزاری پارسان برای رفع تمامی نیازهای شما در حوزه ی نرم افزاری، سامانه یکپارچه تحت وب پارسان را خدمت شما پیشکش می دارد

.شما می توانید از طریق لینکهای زیر، توضیحات جامع و کامل محصولات را مطالعه نماییدو در صورت نیاز اقدام به ارسال درخواست دموی رایگان از این سامانه کنید.همچنین کارشناسان ما در واحد فروش، مشتاقانه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما مشتریان گرامی در خصوص نحوه ی ارائه ی سیستم، عقد قرارداد و سایر موارد مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =