خرید و تدارکات پارسان

نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان

نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌ها جهت مدیریت خرید و تدارکات در سازمان‌ها و شرکت‌ها محسوب می‌شود. برای اینکه بیشتر با مفهوم نرم‌افزار خرید و تدارکات آشنا شوید؛ ابتدا به بررسی مفهوم خرید و تدارکات می‌پردازیم. مدیریت خرید و تدارکات یکی از فعالیت‌های مهم هر سازمانی جهت تحقق بخشیدن به اهدافش است. هم‌چنین ارتباط خرید و تدارکات با تمام بخش‌های یک شرکت از جمله مالي، انبارداري، توليد، کنترل کیفیت، نگهداری و تعمیرات، طراحي و تحقيق و توسعه و غیره اهمیت آن در یک سازمان را نشان می‌دهد. هدف اصلی مدیریت خرید و تدارکات، تهیه کالا، تجهیزات و خدمات برای بخش‌های مختلف سازمان است. البته در زمان خرید باید کیفیت مطلوب، مقدار لازم، قیمت مناسب، منبع و زمان مناسب در نظر گرفته شود. مدیر خرید و تدارکات ابتدا باید از نیازهای بخش‌های مختلف سازمان آگاه شود و سپس با جستجوی منابع تأمین‌کننده در بازار، باکیفیت‌ترین و مناسب‌ترین محصولات را تهیه کند. امروزه مدیریت خرید و تدارکات بسیار پیچیده شده و نیاز به نرم‌افزاری جهت تهیه به‌موقع کالا و تجهیزات وجود دارد. نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان با بروزترین تکنولوژی می‌تواند به مدیریت صحیح فرایند خرید و تدارکات در شرکت کمک نماید.

10 ویژگی پرکاربرد نرم افزار خرید و تدارکات پارسان

فرآیند کار در نرم افزار خرید و تدارکات پارسان

نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان دارای بروزترین تکنولوژی روز دنیاست و می‌تواند به مدیریت خرید و تدارکات به‌موقع کالا بسیار کمک کند‌. این نرم‌افزار در بستر وب می‌تواند نیازهای اساسی مدیران را برآورده کرده و به‌عنوان یکی از بهترین برنامه‌های خرید و تدارکات در بین مدیران شناخته می‌شود. این نرم‌افزار مشخصات بارز و منحصربه‌فردی دارد که باعث تمایز آن از سایر برنامه‌های موجود در بازار شده است. نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان با هماهنگ‌سازی اطلاعات در فرآیندهای خرید کالا و تجهیزات و به اشتراک ‌گذاشتن آن‌ها بین درخواست‌کننده، تأمین‌کنندگان و تحویل‌گیرندگان باعث مدیرت صحیح و پاسخگویی به‌موقع مدیران سازمان به درخواست کالا و خدمات از طرف مراکز درخواست‌کننده می‌شود. هم‌چنین از ویژگی‌های نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان می‌توان به ثبت رساندن عملیات خرید سازمان مطابق با چهارچوب آیین‌نامه خرید دولتی، ثبت و مدیریت انواع درخواست خرید کالا و تجهیزات و اطلاعات خرید نظیر استعلام، پیش‌‌فاکتور، تأمین اعتبار، مناقصات و غیره را اشاره کرد. استفاده از نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان علاوه بر قرار گرفتن موجودی انبار در سطح ایده آل، در کاهش هزینه‌های خرید و نیز سودآوری بیشتر سازمان نیز تأثیرگذار است.

برخی از قابلیت های نرم افزار خرید و تدارکات

 • قابلیت صدور فاکتور خرید برای کالاها و افزایش موجودی بازرگانی، بدون نیاز به انجام فرآیند انبارداری و فروش آن در نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان.
 • معرفی ستون‌های موردنیاز برای تمامی برگه‌های خرید با قابلیت نام‌گذاری دلخواه.
 • پیشنهاد آخرین نرخ خرید کالا در زمان صادر کردن فاکتور خرید جدید.
 • مشخص کردن شماره فنی برای هر یک از کالاها و در صورت نیاز به‌کارگیری آن در نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان.
 • نگهداری موجودی‌های به دو صورت موجودی بازرگانی و موجودی انبار.
 • معرفی بارکد برای کالا و نیز ارتباط آن با دستگاه بارکد خوان و نیز قابلیت به کار بردن آن در حوزه فروش.
 • قابلیت صادر کردن رسید و حواله انبار به‌صورت خودکار در زمان ثبت فاکتور خرید و برگشت از خرید.
 • امکان ثبت درخواست خرید توسط بخش‌های مختلف سازمان و تبدیل این درخواست به سفارش خرید با فاکتور خرید.
 • قابلیت انجام عملیات مرجوع از خرید با توجه به برگه خرید یا حواله برگه‌های صادرشده به‌وسیله انبار در نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان.
 • قابلیت اضافه کردن برگه‌های خرید به فروش و مشاهده سود یا زیان هر یک از فاکتورها.
 • امکان مشاهده صادرکننده و ویرایش کننده برگه همراه با تاریخ ویرایش و تاریخ ساخت برگه در نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان.
 • با توجه به نیاز سازمان، امکان تنظیم مراحل ثبت اطلاعات به‌طور منعطف وجود دارد.
 • ایجاد سیستم کاملاً حرفه‌ای بین برگه‌های خرید و بخش‌های دیگر سازمان همچون انبار، فروش، حسابداری و خزانه‌داری بین سال‌های مالی.
بودجه پارسان
 • قابلیت نمایش گزارش‌های مهم نظیر گزارش دفتر معین و خلاصه خرید و سابقه خرید کالا از یک شخص و غیره در زمان صادر کردن فاکتور و تفکیک سند حسابداری و امکان دسته‌بندی برگه‌ها و در صورت لزوم ارسال آن به شرکت دیگر و گزارش‌گیری.
 • قابلیت ثبت قراردادهای خرید و انجام فرآیند خرید مطابق با قراردادهای موجود همراه با در نظر گرفتن اضافات و کسور قرارداد.
 • ارزیابی شرایط قراردادها و سفارش‌های خرید و نظارت بر اجناس باقی‌مانده.
 • به‌کارگیری سیستم استعلام قیمت قبل از خرید جهت انتخاب باکیفیت‌ترین کالا با قیمت مناسب در نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان.
 • قابلیت تهیه گزارش از فاکتورهای خرید خارجی در قالب‌های گوناگون، میزان خرید یک کالا به تفکیک شخص، درخواست خرید کالا، سفارش خرید خارجی کالا، فاکتور برگشت از خرید، فاکتور خریدهایی که رسید انبار نشده‌اند، رسید انبارهای فاقد فاکتور خرید و گزارش‌گیری از لیست استعلام‌ها بر اساس تأمین‌کننده.
 • گزارش‌گیری از قراردادها و امکان نمایش قراردادهای صادره و نیز مشاهده مانده قراردادهای صادرشده و هم‌چنین تهیه گزارش از مانده نزد پیمانکار و کالاهای دریافت شده از پیمانکاران.
 • قابلیت برنامه‌ریزی برای خرید و داشتن برنامه جهت تأمین مواد بر اساس سفارش‌های بازار و مشتریان.
ویژگی اصلی حسابداری
توضیحات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

سوالات متداول

کارشناسان نرم‌افزار خرید و تدارکات پارسان، با توجه به نیاز و درخواست سازمان، نرم‌افزار مناسب را طراحی و در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

تیم متخصص پارسان در طراحی این نرم‌افزار، با استفاده از پروتکل‌های امنیتی SSL، از دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات سازمان جلوگیری می‌کند.

تازه‌های کافه‌دانش