راهکار مدیریت زنجیره تامین

راهکار مدیریت زنجیره تامین

راهکار مدیریت زنجیره تامین

آیا فکرمیکنید رصد و پیگیری گردش کالا (تولید ، موجودی انبار، واردات صادارات) بدون توجه به مرزها دست نیافتنی است؟

آیا مدیریت زنجیره تامین از اهمیت بالایی برخوردار  است؟

برای آن که بتوان ارتباط یکپارچه ای بین واحد انبارداری و بازرگانی ایجاد کرد و در لحظه مدیریت مناسبی بر گردش کالا داشت چه  ابزارهایی لازم است؟

برای پاسخگویی به این سوالات ابتدا باید با سیستم مدیریت منابع سازمانی ERP آشنا شویم.ERP مفهومی که برپایه یکپارچگی و پایگاه داده مشترک بنا شده است،از زیرسیستم ها و ماژول های مختلفی تشکیل گردیده که با استفاده از قابلیت های مختلف تعریف شده دراین سیستم، ارتباط مناسب وسریع بین بخش های مختلف سازمان ایجاد میشود.در دنیای ERP، زیرسیستم هایی از جمله زیرسیستم های مدیریت انبارداری ،بازرگانی داخلی ، بازرگانی خارجی ، مدیریت بر قرارداد ها و مناقصه ها وجود دارد که باعث میشود علاوه بر ایجاد یکپارچگی بتوان ارتباط مناسبی بین واحد های مختلف ایجاد کرد تا به راحتی به اطلاعات مرتبط با گردش کالا در  لحظه دسترسی داشت.همچنین میتوان همزمان با فرآیند مرتبط با کالا از تولید تا فروش مدیریت مناسبی بر انواع قرارداد های مرتبط با واردات صادرات داشت.اما باتوجه به گسترش فعالیت شرکتها(واردات صادرات) استفاده از نرم افزارها و سیستم هایی که بصورت چندارزی و بدون توجه به مرزها طراحی شده اند و همزمان میتوانند شرکت های زیادی را تحت پوشش خود قرار بدهند، میتواند در فضای رقابتی امروز بسیار مفید واقع شود.در رابطه با اهمیت راهکار مدیریت زنجیره تامین لازم بذکر است بدانید تقریبا منافع و منابع نقدی و غیر نقدی که در آینده کسب خواهد شد در گرو مدیریت صحیح زنجیره تامین میباشد.

راهکار مدیریت زنجیره تامین پارسان

با اتفاقات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی موجود، دنیا صحنه رقابتی عظیم در بین تولیدکنندگان و واحدهای بازرگانی و تجاری شده است. خصوصا با اتفاقاتی که هرروزه در کشور ما در حوزه ارتباطات با خارج از کشور می افتد که در نتیجه تاثیرات روزانه بر بقای تولید و صادرات و واردات دارد، لزوم استفاده از ابزاری مناسب که در تنگناهای تصمیم گیری کمک حال مدیران باشد بر کسی پوشیده نیست. در راهکار مدیریت زنجیره تامین ، مجموعه ای از روشهای موثر در جهت ایجاد یکپارچگی بین فرآیندهای مربوط به تولیدکنندگان، تامین کنندگان، مشتریان و فروشندگان استفاده شده است که نتیجه آن پایین آمدن قابل لمس هزینه های تحقق اهداف شرکتها ضمن بالاتر رفتن میزان فروش در کنار بالاتر رفتن سطح رضایتمندی ارکان خارجی یک کسب و کار حاصل شده است. در راهکار مدیریت زنجیره تامین پارسان که شامل زیر سیستمهای مدیرت انبارها، بازرگانی داخلی، بازرگانی خارجی، امور قراردادها و مدیریت مناقصات و مزایدات میباشد، روند گردش اطلاعات به گونه ای طراحی شده است که پوشش دهنده نیازهای هر سازمانی باشد. در این زیرسیستمها به نوعی از حالت ساختار معماری Fixed Solution فاصله گرفته شده است و ابزاری همانند BPMS طراحی شده است که پاسخگوی همه نیازهای همه سازمانها باشد. طراحی داینامیک این زیرسیستمها پاسخی برای نیازهای خاص فرآیندی هر سازمان میباشد.

نگاهی به راهکار مدیریت زنجیره تامین تحت وب پارسان

نرم افزار انبارداری تحت وب پارسان

ممتاز : یکپارچگی با زیرسیستم های بازرگانی ،حسابداری و خزانه داری

راحت : صدور انواع حواله و اسناد حسابداری بصورت اتوماتیک

چشم گیر :عدم محدودیت در تعریف تعداد دوره های انبارگردانی 

نرم افزار بازرگانی داخلی تحت وب پارسان

ممتاز : یکپارچگی با زیرسیستم های حسابداری ،خزانه داری و انبارداری

راحت : صدور انواع پیش فاكتور، فاکتورواسناد حسابداری بصورت تجمیعی

چشم گیر : گزارش انواع فاكتورها به صورت مجزا در بازه زمانی دلخواه

نرم افزار مدیریت مناقصه و مزایده تحت وب پارسان

ممتاز : امکان ثبت ،طبقه بندی و پردازش انواع تضامین (شركت در مناقصه، پیش پرداخت، حسن انجام كار، تسهیلات اعطايی، اعتبار اسنادی و…)

راحت : ثبت آسان اطلاعات مرتبط با انواع شرکت کنندگان و شخص حقیقی یا حقوقی برنده

چشم گیر : انتخاب برنده مناقصه براساس قبولی در ارزيابی  شاخص های كیفی، كمی و فنی در مناقصات دو مرحله ای

نرم افزار بازرگانی خارجی تحت وب پارسان

ممتاز : تعريف انواع ارز و تهیه گزارش معاملات ارزی

راحت : تعريف بی دردسر انواع اشخاص و شركت های خارجی

چشم گیر : مکان ثبت انواع قراردادهای بین المللی FB ،F& C ،CIF و…

نرم افزار مدیریت قرارداد تحت وب پارسان

ممتاز : تعیین میزان دقیق پیشرفت کار و صدور صورتحساب برحسب عملکرد

راحت : ثبت و تعیین آسان عوامل قراردادی، محاسباتی و كاركردی

چشم گیر : تنظیمات منعطف مرتبط با انواع قوانین محاسبه قراردادها

زیر سیستم های تحت وب و یکپارچه مدیریت زنجیره تامین