نرم افزار حسابداری تحت وب پارسان

نرم افزار حسابداری به عنوان حساس ترین زیر سیستم و مانند قلب تپنده در یک نرم افزار جامع و یکپارچه تعریف میگردد. این زیر سیستم داده های حسابداری تولید شده توسط سایر زیر سیستمها را ذخیره سازی، طبقه بندی و پردازش میکند و عملکرد یک سازمان را از طریق داده های ریالی و ارزی به نمایش میگذارد. ارائه گزارشات مالی از قبیل صورتهای مالی یا تراز های مختلف معمولا بیانگر میزان کمی  و کیفی عملکرد سازمانها یا شرکتها در امور روزمره میباشد.

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری پارسان، هسته مرکزی ERP پارسان

نرم افزار حسابداری پارسان به عنوان پشتیبان اصلی و اساسی در سیستم های اطلاعاتی حسابداری  از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند اما با توجه به تغییرات ایجاد شده در فضای تجاری کسب و کارها و گسترش روز افزون فعالیت های مالی در سازمانها  این نیاز را در واحد های مالی به وجود آورد تا همواره از آخرین و به روزترین نرم افزارهای حسابداری استفاده نمایند.یکی از فرآیندهای اصلی در سازمانها عملیات ثبت، نگهداری، تحلیل و نتیجه گیری اطلاعات مالی  می باشد که به تبع آن یک نرم افزار حسابداری کاملا تحت وب باید توانایی پوشش کامل نیازهای اطلاعاتی تیم های مالی  را داشته باشد. در حال حاضر نرم افزار حسابداری کاملا تحت وب و یکپارچه (نسل سوم) پارسان به عنوان یکی از بروزترین و قویترین نرم افزارهای تولید شده در حوزه مدیریت فرآیندهای مالی و پولی کسب و کارهای مختلف به شمار می آید اما باید این نکته را در نظر داشت که خصوصیات اصلی حسابداری در دنیای تجارت امروزی تعامل حسابداران حرفه ای با سیستم های اطلاعاتی رایانه ای و در راس آن ها نرم افزارهای حسابداری است.حال سوالی که به وجود می آید آن است که در طراحی و تولید نرم افزارحسابداری پارسان تا چه حد نیازهای یک حسابدار، یک سرپرست حسابداری و یک مدیر مالی در نظر گرفته شده است و اصولاً تا چه حد از نظرات کارشناسانه و فنی متخصصان حوزه حسابداری مالی و مدیریتی استفاده شده است؟

شرکت دانش بنیان پارسان  که در قالب یک شرکت سهامی خاص تشکیل شده است از همان ابتدا از صاحب نظران و متخصصان و تحلیلگران حوزه مالی و اقتصادی استفاده کرده و در حال حاضر یک تیم ۷ نفره متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه حسابداری و همچنین مدیران مالی با تجربه فقط در امر تحلیل و توسعه نرم افزار حسابداری پارسان مشغول به کار می باشند که یکی از وظایف اصلی آن ها شناسایی نیازهای روز افزون حسابداران و مدیران مالی است. 

به طور کلی سیستم حسابداری پارسان در انطباق با ویژگی های سیستم اطلاعاتی حسابداری شرایطی همچون : مقیاس پذیری،  سازگاری، کنترل های داخلی، انعطاف پذیری و ساختار گزارش دهی مناسب را در خصوص شناسایی و رفع نیازهای تیم های مالی یک سازمان در نظر داشته است که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح داده خواهد شد.

 

نرم افزار حسابداری تحت وب پارسان

عملکرد نرم افزار حسابداری تحت وب پارسان در دیدگاه کلان

مقیاس پذیری

در شرکت پارسان چهار نسخه با نام‌های تجاری ParsupParsanERPParsanplusParsan طراحی و تولید شده است که با توجه به اندازه سازمان ها یکی از این نسخه ها یا ترکیبی از فیچرها و قابلیت های این نسخه ها به عنوان راهکار پیشنهادی ارائه می شود  و به تبع آن در زمان کسب شناخت از فرآیندها و نیازهای شرکت ها  آن بخش از ویژگی‌ها و  و قابلیت های نرم افزار حسابداری پارسان  که مد نظر و مورد نیاز باشد ارائه می شود.

سازگاری

یکی از مهمترین ویژگی های نرم افزار تحت وب حسابداری پارسان ارائه اطلاعات مفید، کافی و به موقع اطلاعات به تصمیم‌گیرندگان و  استفاده کنندگانی همچون حسابداران، حسابرسان، مدیران مالی ، سایر مدیران میانی، مدیران عامل و هیئت مدیره می باشد.این نرم افزار به صورت کامل بومی سازی شده است و به صورت کامل توانایی ارائه اطلاعات مربوط و با درجه کیفی بالا با شرایط موجود در کشور ایران را دارد.

کنترل های داخلی

از آنجایی که یکی از قابلیت های نرم افزار پارسان  طراحی و تولید کارتابل های داینامیک توسط کاربر می باشد میتوان اظهار کرد که تمامی فرآیندهای مالی و پولی توسط افراد و گروه های صلاحیت دار، نظارت و عملیات تایید و رد آنها انجام  می‌شود.هم چنین ویژگی هایی نظیر هشدارهای هوشمند، محدودیت های ایجاد شده در تعریف ساختار و سطوح حسابها و اسناد از مواردی است که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

انعطاف پذیری

نرم افزار حسابداری پارسان بر اساس آخرین متد برنامه نویسی طراحی تولید و پیاده سازی شده است و همگام با تغییراتی  همچون تغییر در قوانین، استانداردها، نحوه گزارشگری ها و تغییر نیازهای آینده سازمان ها  به روز منعطف می باشد. تغییر در استانداردهای مرتبط با تجدید ارزیابی دارایی ها- نحوه ارائه معاملات فصلی و ارزش افزوده- صورت جریان های نقدی- نحوه ارائه دارایی ها و بدهی ها  و کدینگ پیش ‌فرض استاندارد و به روز از مهمترین تغییرات ایجاد شده در نرم افزار پارسان می باشد.

ساختار گزارش دهی

یکی از مواردی که در ساختار گزارش دهی همواره در دستور کار بوده است نوع نمایش و خروجی های متنوع مد نظر کاربر و استفاده کننده می باشد. تمامی گزارشات تجمیعی، تطبیقی و تلفیقی، طراحی و در اختیار  استفاده کنندگان قرار گرفته و انواع گزارشات درون سازمانی و برون سازمانی با ساختار استاندارد و البته در برابر نیازهای سازمان و شرکت ها پیاده سازی شده است. باید در نظر داشت که پوشش شرکت های شعبه محور و سازمان های هلدینگی  از ویژگی های مطلوب این نرم افزار می باشد.

 

10 ویژگی ممتاز نرم افزار حسابداری تحت وب پارسان

 • یکپارچگی اطلاعات

اگر یک سیستم متشکل از تعدادی زیر سیستم با ساختاری متمرکز و معطوف به یک هدف با تمرکز بر داده‌‌های زیر سیستم‌ها در یک محل با وجود رابطه معنادار بین زیر سیستم‌ها وجود داشته باشد و امکاناتی نظیر راهبری همزمان زیر سیستم‌ها و مدیریت و پردازش اطلاعات تجمیع شده در هر لحظه در دسترس باشد میتوان اظهار کرد  که آن نرم افزار یا سیستم یکپارچه است.با توجه به مواردی که گفته شد می توان اظهار کرد که نرم افزار حسابداری پارسان با زیر سیستم های خزانه داری، بودجه و اعتبارات، اموال دارایی ثابت، تسهیلات و فروش اقساطی، انبار و خرید و فروش، بازرگانی خارجی و حقوق و دستمزد به طور کامل و در لحظه و برخط در ارتباط می باشد.

قابل اعتماد بزرگترین شرکت بازرگانی در ایران

 در یک نمونه موفق تا به حال حدودا 250،000 سند حسابداری ثبت شده است که دربرگیرنده 1،940،000 آرتیکل سند حسابداری ثبت شده است و سیستم حسابداری پارسان قادر به انجام عملیات گزارش گیری بین دوره های مالی میباشد.در یک نمونه موفق پیاده سازی شده ۳۰ شعبه به صورت همزمان به طور کامل مدیریت و تمامی عملیات مالی ثبت و ضبط می شود. همچنین در یکی دیگر از نمونه‌های موفق پیاده سازی شده علاوه بر آنکه میتوان سطوح تفصیلی نامحدود و شناور تعریف کرد اما ۳ سطح اصلی حساب و همچنین تا ۹ سطح تفصیلی در اختیار مدیران مالی قرار داده شد و  قابلیت گزارش گیری از این ۱۲ سطح به صورت ماتریسی  نیز فراهم گردید.اما نکته قابل توجه این است که این زیر سیستم مجهز به گزارش ساز صورتهای مالی می باشد که این امکان را به مدیران مالی می دهد تا به طور مثال گزارش سود و زیان دلخواه  خود را از سیستم استخراج  کنند.

انواع گزارش درون سازمانی و برون سازمان

نرم افزار حسابداری پارسان چه برای کسانی که در داخل سازمان ها ذینفع اطلاعات هستند و چه کسانی که در خارج از سازمان از اطلاعات بهره می برند گزارشات استاندارد را ارائه داده است . گزارشاتی نظیر مجموعه کامل صورتهای مالی اساسی  برای ارائه در (مجامع- جلسات هیئت مدیره – بانک ها – موسسات اعتبار دهنده) گزارشات ارزش افزوده و معاملات فصلی برای ارائه به (سازمان امور مالیاتی) مرور ماتریسی بر انواع  حسابها و اسناد برای (استفاده حسابداران و مدیران مالی)  لیست بدهکار و بستانکار به تفکیک اشخاص و شرکت ها و سطوح تفصیلی- خرید و فروش به تفکیک تامین کننده و فروشندگان برای استفاده (حسابرسان مستقل) که از ارزش بالایی برخوردار میباشد.

 • محیط کاربری دلنشین 

زیر سیستم حسابداری از ۳ بخش اطلاعات پایه، عملیات اصلی و گزارشات تشکیل شده است که در قسمت اطلاعات پایه یه راحتی می‌توان ساختار حساب را ایجادکرد. در قسمت عملیات اصلی صدورسندحسابداری، سند افتتاحیه و سند اختتامیه را انجام داد و همچنین در بخش گزارش گیری می‌توان تمامی گزارشات درون سازمانی و برون سازمانی را با خروجی های متنوع و نوع نمایش دلخواه استخراج کرد. همچنین در قسمت اطلاعات پایه به راحتی می توان  محدودیت زمانی برای اسناد مشخص کرد. در قسمت عملیات صدور سند حسابداری دسترسی به گردش حساب های معین و تفصیلی، دسترسی به سبد اسناد و همچنین کلیدهای میانبر در نظر گرفته شده است. برای  آنکه گزارشات سیستمی و استاندارد بتواند به موقع و دقیق در اختیار کاربر قرار گیرد انواع فیلترهای مختلف برای گزارشات در نظر گرفته شده است تا کاربران در کمترین زمان به گزارش مدنظر دست یابند.

 • کنترل های سیستمی قابل تنظیم

یکی از ویژگی‌های اصلی که هر نرم افزار حسابداری کاملاً تحت وب باید داشته باشد آن است که در اختیار و خدمت حسابداران و مدیران مالی باشد . به این صورت که تا حد ممکن کمک کند تا اطلاعات به درستی وارد نرم افزار شود.علاوه بر آنکه حقوق دسترسی تا سطح نمایش منو- فرم -عملیات روی فرم- فیلد و  اسناد مالی  برای هر کاربر قابل تنظیم است می‌توان از ویژگی هایی نظیر اعمال محدودیت برای ثبت بدهکار و بستانکار معین و تفصیلی ها ، فرایند تایید  و رد اسناد مالی توسط  تایید کنندگان مختلف، اعمال شماره های کنترلی برای حساب های تفصیلی و هشدار های هوشمند  استفاده کرد.

 • عدم محدودیت زمانی و مکانی

نرم افزار حسابداری پارسان کاملا تحت وب می باشد و با تمامی مرورگرهای معتبر دنیا  قابل استفاده است همچنین می‌توان در هر زمان وهر مکان با استفاده از هر نوع گوشی و تبلت به سیستم پارسان دسترسی پیدا کرد و عملیات روزانه مالی را با توجه  به حقوق دسترسی ایجاد شده انجام  داد که  در شرایط فعلی کورونا برای شرکت هایی که  پرسنل  دورکار دارند میتواند بسیار مفید واقع شود.

 • قابلیت اتصال به سایر نرم افزار ها

 در شرکت های بازرگانی که  فرایند خرید و فروش خود را  از طریق سایت های اینترنتی و اپلیکیشن انجام می دهند این امکان وجود دارد تا تمامی اطلاعات عملیات مرتبط با حسابداری را  در نرم افزار حسابداری پارسان جابجا کرد.همچنین با توجه  به  تکنولوژی محصول  پارسان این  امکان وجود  دارد تا  در صورت  نیاز   بین نرم افزار حسابداری پارسان و سایر نرم افزار های موجود در شرکت های نرم افزاری دیگر ارتباط ایجاد کرد.درضمن  می‌توان هشدار ها و پیام‌های مدنظر را از طریق سامانه های پیامکی به کاربران حسابداری ارسال کرد.

 • بکاپ لحظه ای و به روز رسانی  اتوماتیک  

یکی از ویژگی های مهم  نرم افزارهای تحت وب به روز رسانی با کمترین اتلاف وقت و فقط روی یک سرور انجام می گیرد و نیازی به بروزرسانی کلاینت ها نمی باشد، همچنین نرم افزار پارسان فقط یک بار و بر روی یک سرور نصب می شود و برای استفاده از آن نیاز به نصب نرم افزار جداگانه نیست. به صورت روزانه و در ساعات دلخواه سیستم می تواند از اطلاعات مالی بک آپ بگیرد و در سرور ذخیره نماید . 

 • محرمانگی اطلاعات

علاوه بر آنکه تمامی سوابق ایجاد، ویرایش و حذف اطلاعات مالی به راحتی قابل گزارش گیری می باشد می توان مشخص کرد تا هر کدام از کاربران با توجه به لایه‌های دسترسی بتوانند از اسناد مالی استفاده کنند.همچنین می توان دسترسی هر کاربر به نرم‌افزار را در ساعت مشخص  و  آی پی های مشخص، محدود کرد. اما برای آنکه بتوان امنیت پیج کاربری هر نفر را تامین کرد به صورت پیش فرض سه روش  احرازهویت تکاملی، احراز هویت دو عاملی و همچنین استفاده از توکن و اثر انگشت در نظر گرفته شده است.

 

عملکرد ثبت اطلاعات پایه

 • امکان اعمال محدودیت های زمانی برای ثبت انواع اسناد مختلف امکان استفاده از سبد اسناد برای اسناد پرکاربرد( اصلی و معکوس بدهکار بستانکار اسناد)
 • امکان اعمال دسترسی های متنوع به اسنادحسابداری با وضعیت های مختلف برای اعضای تیم مالی
 • امکان مشاهده گردش حساب های معین و تفصیلی در صفحه ثبت اسناد حسابداری
 • امکان تغییر و جایگزین کردن شرح در ریز سند
 • امکان استفاده از عملیات تطبیق حساب ها و  ویژگی آنالیز حساب 
 • امکان اضافه کردن سطوح تفصیلی مختلف در حین صدور اسناد حسابداری
 • امکان ثبت کد معین در حین صدور سندحسابداری از طریق جستجو نام معین، کدمعین، دکمه اینزرت و دابل کلیک کردن
 • امکان دانلود و بارگذاری اسناد حسابداری از فایل اکسل
 • امکان دسته بندی اسناد صادر شده به سند حسابداری، حقوق دستمزد، اموال دارایی ثابت، فروش و غیره
 • استفاده از کلیدهای میانبر برای ثبت و صدور اسناد حسابداری
 • تراز اتوماتیک بدهکار و بستانکار در حین ثبت اسناد حسابداری
 • دسترسی به عملیات اسناد از صفحه ثبت و صدور اسناد حسابداری
 • بستن حسابهای اختتامیه و ایجاد سند افتتاحیه بصورت کاملا اتوماتیک طبق استانداردهای حسابداری
 • معرفی دلخواه تمامی شابلونهای سند برای اسناد اتوماتیک
 • قابلیت مرتب سازی، ادغام و كپی اسناد حسابداری
 • الصاق اتوماتیک و دستی شماره و تاریخ پیگیری جهت آنالیز حسابها
 • امکان الطاق عکس و متن به اسناد صادر شده
 • امکان نظردهی مدیران مالی روی اسناد صادرشده و ارجاع به سایر اعضای تیم مالی
 • معرفی شرح‌های پیش‌فرض برای اسناد مختلف
 • امكان شماره گذاري اسناد براساس تاريخ با حفظ سوابق آن
 • تنظیم و نگهداری کلیه اسناد مالی در حالت های مختلف شامل یادداشت، موقت، تایید شده، دائم و حذف شده
 • صدور اسناد اتوماتیک از زیر سیستم‌‌های خزانه داری، انبار، دارایی ثابت، بازرگانی، حقوق ‌و دستمزد

عملکرد کنترلی نرم افزار حسابداری تحت وب پارسان

 • امکان اعمال کنترل های داخلی برای حساب های معین و تفصیلی از طریق مشخص کردن میزان حد بدهکار و بستانکار
 • امکان تنظیمات داینامیک روی محدودیت های اعمال شده حساب های معین و تفصیلی (اعمال شود یا نشود-هشدار بدهد یا ندهد)
 • امکان تعریف پارامترهای متنوع برای حساب های معین از جمله تاریخ، تعداد، شماره پیگیری و ارز
 • امکان اعمال کنترل های داخلی بر روی مانده حساب های معین (اخطار بدهد-ثبت نشود-کنترل نشود)
 • امکان تعیین محدوده برای شماره گذاری برای هر سرگروه تفصیلی به صورت سیستمی و سراسری
 • امکان دسته بندی حساب تفصیلی به 3 حالت حقیقی، حقوقی و غیر اشخاص
 •  امکان اختصاص شماره ملی و كد اقتصادی به سرفصل تفصیلی
 •  هشدار خلاف ماهیت حساب در هنگام صدور سند
 • کنترل مغایرت ماهیت سرفصل انتخاب شده حین صدور سند
 • امکان مشاهده کاربر صادرکننده سند، کاربر بررسی کننده و آخرین کاربر ویرایش کننده سند
 • تنظیمات داینامیک برای گزارشات اسناد حسابداری و مشخص کردن واحدها و افراد تاییدکننده

عملکرد خاص نرم افزار حسابداری تحت وب پارسان

 • امکان تعریف سرگروه های تفصیلی بیشمار و اختصاص بصورت شناور به حساب های تفصیلی
 • عدم محدودیت در تعریف سطوح تفصیلی و ارتباط شناوری با حساب معین و تفصیلی
 • ساختار کدینگ داینامیک و عدم محدودیت در تنظیم طول کدینگ
 • امکان مدیریت بر تمامی حساب ها و اسناد شعب و نمایندگی ها
 • پشتیبانی از شرکتهای هلدینگ و کنترل شرکتهای زیر مجموعه
 • مطابق با آخرین تغییرات استاندارهای حسابداری
 • مطابق با آخرین تغییرات قوانین مالیاتی و قوانین کار
 • امکان اتصال به فروشگاه های اینترنتی، اپلیکیشن های مربوط و سایر نرم افزارهای مرتبط با حسابداری
 • امکان گزارش گیری از سالهای مالی مختلف به صورت همزمان
 • ارتباط در لحظه با سایر زیرسیستم های موجود در نرم افزار پارسان
 • پوشش حسابداری ارزی و عملیات تسعیر ارز
 •  ایجاد فایل خروجی با پسوندهای مختلف
 • کاملا تحت وب و سازگار انواع مرورگرهای معتبر
 • قابل استفاده با پلتفرم های مختلف و انواع گوشی و تبلت
 • تهیه نسخه پشتیبان به صورت کاملا اتوماتیک
 • معرفی دوره های مالی در بازه زمانی دلخواه و ایجاد گزارشات مقایسه ای
 •  تنظیم سطوح و لایه های حساب توسط مدیر سیستم و تغییر سطوح در طول سال مالی

انواع گزارشات درون سازمانی و برون سازمانی

امکان استفاده از گزارش مرور ارزی

 • امکان استفاده از گزارشات متنوعی هم چون مرور اسناد، مرور حسابها و ماتریسی مرور حسابها
 • امکان استفاده از فیلترهای کاربرایجادکننده، وضعیت سند، نوع سند، نوع حساب،واحدثبت کننده و انواع تاریخ در گزارشات
 • امکان گزارش گیری از تمامی اطلاعات مرتبط با حساب های معین و سطوح تفصیلی مختلف
 • امکان استفاده از ترازآزمایشی چهار، شش و هشت ستونی
 • امکان استفاده از گزارش لیست بدهکاران و بستانکاران به تفکیک سطوح تفصیلی و اشخاص شرکت ها
 • امکان استفاده از سه حالت تجمیع روزانه، تجمیع ماهانه و بدون تجمیع در خروجی های دفاتر روزنامه و کل
 • امکان استفاده از گزارشات تحلیل مقادیر مالی و تحلیل نسبت های مالی به صورت خطی و ستونی
 • امکان استفاده از گزارش جامع حسابداری
 • امکان استفاده از گزارش ساز صورت های مالی و ایجاد گزارش های دلخواه
 • گزارش ارزش افزوده و معاملات فصلی
 • صورت وضعیت مالی
 • سود و زیان استاندارد
 • صورت جریان های نقدی 3 طبقه ای
 • سود و زیان جامع

سوالات متداول

چگونه نسخه متناسب برای کسب و کار خود تهیه کنیم؟

ازآنجایی که شرکت پارسان  با توجه  به  اندازه  کسب و کارهای مختلف، نسخه های متفاوت  تولید کرده است پس از ارتباط کارشناسان واحد مهندسی فروش راهکار پیشنهادی که میتواند ترکیبی از نسخه های از قبل تعیین شده و قابلیت های سایر نسخه های نرم افزار پارسان باشد.

شرایط پشتیبانی، خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت پارسان به چه شکل است؟

با توجه به سطوح متنوع ارایه خدمات پشتیبانی میتوان از حالت های مختلف پشتیبانی استفاده کرد.درضمن  پشتیبانی و گارانتی در سال اول بصورت  کاملا  رایگان میباشد

قابلیت اضافه کردن سایر نرم افزار ها  به نسخه خریداری شده نرم افزار پارسان وجود دارد؟

بعد از خریداری نرم افزار حسابداری هم میتوان سایر فیچر ها و قابلیت هایی به خود نرم افزار حسابداری پارسان اضافه کرد و هم میتوان  سایر نرم افزار هایی مانند خزانه داری،بازرگانی و حقوق دستمزد را در کنار نرم افزار حسابداری استفاده کرد.

آیا محدودیتی در تعداد کاربران استفاده کننده از نرم افزار حسابداری پارسان وجود دارد؟

در تعریف یوزر و استفاده کننده به هیچ وجه محدودیتی وجود ندارد  و از بابت آن نیز هیچگونه هزینه ای از مشتریان  گرامی دریافت نمیشود.

انتقال اطلاعات (کانورت داده) از سایر نرم افزارها به نرم افزار حسابداری پارسان وجود دارد؟

ساختار حساب و کدینگ، لیست اشخاص و شرکت ها و سایر اطلاعات را میتوان از سایر  نرم افزرا ها  به نرم افزار حسابداری  پارسان کانورت کرد.

آیا امکان ساخت گزارشات متنوع سیستمی و بین سیستمی در نرم افزار حسابداری پارسان وجود دارد؟

در نرم افزار پارسان  دو نوع گزارش ساز وجود دارد.یک گزارش ساز صورت های مالی و یک گزارس ساز جامع  برای ساخت و تولید گزارشات بین سیستمی.در طراحی این گزارشات  نوع نحوه نمایش خروجی در دست کاربر میباشد و میتواند با هرنوع نیاز و سلیقه ای که دارد از این  خروجی ها استفاده کند.

درخواست سریع مشاوره رایگان

کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

احتمالا شما نیاز دارید که با امکانات زیر سیستم خزانه داری تحت وب پارسان نیز آشنا شوید یا اینکه با در نظر گرفتن ارتباط حسابداری پارسان با زیر سیستم خرید و فروش تحت وب پارسان از امکانات این زیر سیستم نیز مطلع شوید