مقالات

5 نرم افزار ERP برتر جهان در سال 2021

پارسان

<ul”>

5 نرم افزار برتر ERP در جهان

Top 5 ERP software in the world in 2021

چکیده مطلب:

۵ نمونه از نرم افزاهای ERP برتر جهان که حرف اول رو در زمینه ERP و مدیریت فرآیند کسب و کار میزنند رو در این مقاله کنار هم گذاشتیم و مشخصات کلی و مزایا و معایب هر کدوم رو به طور مختصر جمع آوری کردیم و نوشتیم تا متوجه بشیم که کدام یک از این مجموعه ۵تایی نرم افزارهای ERP کارایی و قدرت بهتر و بیشتر دارند.
در آخر مقاله یک نمونه کاملا ایرانی از نرم افزار ERP موجود در بازار ایران معرفی شده که قابلیت رقابت با این ۵ نرم افزار را خواهد داشت.
با ما باشید!

نرم افزاهای ERP برتر جهان

ERP چیست؟

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل مدیریت برنامه ریزی ، ارائه اسناد و مدارک و کنترل کلیه فرآیندهای کسب و کار و منابع یک سازمان می باشد. اگرچه ERP بر  اساس یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه ایجاد شده اما چیزی فراتر از فناوری اطلاعات است. بدین سبب که بر همه بخشهای یک شرکت تاثیر میگذارد و معمولا موضوع اصلی فرآیند مهندسی مجدد میباشد. امروزه بیشتر شرکتهای تجاری در ابعاد مشخص از سامانه ERP بهره میبرند. اما آنها ممکن است تمایل به بروزرسانی سامانه ERP یا انتقال به یک سیستم دیگر به منظور بدست آوردن مزایای یک نرم افزار کاربردی جدید (برای مثال اطلاعات کسب و کار یا مدیریت ارتباط با مشتری) و یا به طور ساده به علت نقص سیستمERP قدیمی شان داشته باشند.سایر شرکت ها ممکن است فقط خواستار اجرای مناسب و موثر سیستم ERP خودشان باشند. با وجود چند دهه تجربه ی انتخاب، بکارگیری و اجرای سیستم ERP غیربومی، درصد قابل توجهی از پروژه های مربوط یا با شکست موجه شده اند و یا از زمان و بودجه مشخص تجاوز کرده اند و سیستم ERP غیربومی موجود توقعات مدیران را پاسخگو نبوده و دچار افت شدید رضایت مشتری شده اند. این حقیقت نه تنها برای سازمان های بزرگ بلکه برای شرکت های متوسط با کاربران کمتر و فناوری اطلاعات ساده تر صدق میکند.در واقع مدیریت منابع سازمان یک بسته نرم افزاری يكپارچه و جامع است که هدف آن یکپارچگی اطلاعات و جریان اطلاعات بین تمامی بخشهای سازمان از جمله برنامه ريزی، توليد، فروش، حسابداری، مديريت منابع انساني، مديريت موجودی، وتعميرات  مي باشد.

5 نرم افزار ERP برتر جهان در سال 2021

اين سيستم يك راه حل سيستمي مبتني بر فناوری اطلاعات است كه منابع سازمان را توسط يك سيستم يكپارچه، به سرعت و با دقت و كيفيت بالا در كنترل مديران سطوح مختلف سازمان قرار مي دهد تا به طور مناسب فرآيند برنامه ريزی،تصميم گيري و عمليات سازمان را مديريت نمايند.
این سیستم بوسیله بهبود کیفیت اطلاعات در سطح کل سازمان ، بستر سازي مناسب برای تصمیم گیری و به دلايل بيشمار ديگري امروزه از مقبوليت قابل توجهي در ميان سازمان ها و مديران برخوردار گشته لیکن پیاده سازی ERP ، نیازمند مطالعات فراوان، سرمایه گذاری کلان،اهتمام بر اجراو پيگيري مستمر می باشد.
در حقيقت سيستم برنامه ريزی منابع سازمان نيازمند سرمايه گذاری های عظيمي در بخش های عملياتي، نيروی انساني و فني است ؛ و اين سرمايه گذاري ها بايستي در تمامي مراحل چرخه عمر اين سيستم ها مورد توجه قرار گيرند.برای مکانیزه کردن سازمان بصورت یکپارچه یعنی ایجاد سیستم های اطلاعاتی جامع راههای مختلفی وجود دارد. بعنوان مثال: مطالعه همه جانبه گردش اطلاعات و فرایند های کاری در سازمان و سپس طراحی بانکهای اطلاعاتی و نهایتا با برنامه نویسی، سیستم های مورد نیاز تولید می شوند. روند فوق بسیار زمانبر و هزینه بر است. اما با انتخاب بسته های نرم افزارهای ERP می توان راه میانبر را انتخاب کرد و از مزایای آن بهره مند شد. در این روش به جای برنامه نویسی و ایجاد سیستمهای اطلاعاتی که مخصوص یک سازمان خاص تولید می شود، از برنامه های استاندارد از پیش نوشته و آماده شده استفاده می گردد. لازم به توضیح است که شرکت های تولید کننده نرم افزار ERP استاندارد، برنامه های از پیش آماده را بر اساس بهترین تجارب انجام فرایندها در سطح جهان تولید می نمایند که از مزایای مهم بکارگیری ERP بشمار می رود.
مزیت مهم سیستم های ERP یکپارچه کردن فرایندهای سازمان است. اما نقطه تمایز ERP های استاندارد، تعریف فرایندهای کاری بر اساس بهترین روش کسب و کار در سطح جهان است که البته در صورت لزوم و بر اساس نیاز سازمان می توان فرایندهای مزبور را بومی سازی نمود و به جای بکارگیری بهترین روش انجام کار، روش موجود سازمان را پیاده کرد.
در ERPها برای حوزه های کاری مختلف سازمان (مانند: مالی – نیروی انسانی … ) برنامه های جداگانه ای آماده شده است که سازمان را قادر می سازد با تشخیص نیازهای خود، قسمتی و یا تمام حوزه های کاری خود را تحت پوشش سیستم ERP قرار دهد. به هریک از برنامه های جداگانه فوق که بر اساس فرایند های حوزه کاری خاص نوشته می شوند ماجول می گویند. در ERPهای استاندارد ماجولها کاملا قابل اتصال به یکدیگر بوده و به تنهایی نیز قابل پیاده سازی میباشند.مستقل از اندازه شرکت، سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی میتواند شرکت را تقویت و یا آن را تنزل دهد ، اگر بطور موفقیت آمیز یا ناقص اجرا شود.

Top 5 ERP software

نرم افزاهای ERP برتر جهان در سال ۲۰۲۱

SAP

جزء اولین نرم افزاهای ERP برتر جهان بوده است شرکت sap AG در سال 1350 شمسی (1972میلادی ) در کشور المان به دست 5 جوان تاسیس شد که همگی در شرکت IBM کار میکردن.این شرکت فراز نشیب های زیادی داشته ولی در سال 1363 به علت پا گذاشتم اینترنت در عرصه ی تجارت با راه اندازی سایت به نام sap.com پیشرفت چشم گیری داشت در سال 1389 این شرکت توانست درامد 12.5 ملیارد یورو داشته باشد. درحال حاضر 53500 نفر به صورت مستفیم برای این شرکت کار میکنن و این شرکت حدود 100.000 مشتری 12.000.000 کاربر در 120 کشور مختلف دارد.

Oracle

شرکت اوراکل جز بزرگترین شرکت های امریکا و جهان است که در سال 1355 شمسی تاسیس شده است. یکی از رقبای اصلی شرکت sap میباشد که همواره دعاوی حقوقی با یک دیگر دارند و میتوان آن را دومین مورد از نرم افزاهای ERP برتر جهان نامگذاری کرد. Oracle erp یک نرم افزار مبتنی بر ابر است که برای اتوماسیون و پردازش های دفاتر اداری و فعالیت های روزمره استفاده میشود این یک مجموعه نرم افزار مدیریت کسب کار که شامل مدیریت مالی ، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت پروژه و حسابداری و خرید است .
Oracle erp امروزه یکی از بزرگ ترین بازیگردان های بازار ERP است که مجموع گسترده ای از برنامه ها را ارایه می دهد که به کسب کار ها این امکان را میدهد سرعت و عملکرد خود را بالا ببرند و هزینه های سازمان را کاهش دهند.

Sage

سومین مورد از نرم افزاهای ERP برتر جهان که درباره آن صحبت میکنیم sage است یک نرم افزار انگلیسی که هدف اصلی آن در دنیای نرم افزار های ERP کسب کار های کوچک و متوسط است که توسط دیوید گلدمن و گراهام وایلی در سال 1361 در شهرنیوکاسل تاسیس شد در حال حاضر با 24 شعبه در جهان توانسته است 6 ملیون مشتری در 160 کشور جهان جذب کند و 13400 نفر به صورت مستقیم برای این شرکت کار می کنند و در بورس اوراق بهادار لندن جرء 100 شرکت برتر سهامی و تعیین کننده ی شاخص FTSE100 INDEX است .در سال 1380 مطبوعات اقتصادی انگلیس سهام این شرکت را بهترین جزء بهترین ها در بازار بورس معرفی کردند.

Odoo

شاید در گذشته نام open ERP به گوش شما خورده باشد که همان odoo امروز است که رتبه چهارم را در نرم افزاهای ERP برتر جهان به خود اختصاص داده است. فابین پیکارز در سال 1384 شمسی در کشور بلژیک این شرکت را تاسیس کرد که یک نرم افزار کاملا متن باز است ابتدا به نام Tiny ERP نامگذاری شد که با رشد چشمگیر و سریع خود در سال 1387 به Open ERP تعییر نام داد در سال 1392 جایزه ی Deloitte را دریافت کرد که به عنوان سریع ترین شرکت با رشد 1500% در مدت 5 سال مورد تقدیر قرار گرفت. در سال 1393 open ERP به نام on-demand-open-object (odoo) تغییر نام داد. در حال حاضر با 255 کارمند و 7 دفتر در کشور های مختلف و 100 شریک تجاری در دنیا 2.000.000 کاربر دارد زبان برنامه نویسی این نرم افزار Pyton میباشد و دارای مجوز AGPL است. نرم افزار odoo 260 ماژول در هسته اصلی و 4000 ماژول عمومی داردکه در تاریخ نرم افزار اولین شرکتیست که به این سطح از پوشش دست یافته است و جرء سریع ترین و پیشرفته ترین نرم افزار های ERP در سطح جهان است.

Microsoft dynamic 365

Microsoft یک شرکت مطرح و شناخته شده است و اکثر دوستان از تاریخچه آن را میدانید که توانسته جایگاه پنجم را در میان نرم افزاهای ERP برتر جهان را در این مقاله از آن خود کند. نرم افزار ماکروسافت داینامیک ترکیبی از crm و ERP است که بسیار هوشمند و یک پارچه عمل میکند. این نرم افزار در نسخه های مختلفی بسته به اندازه ی شرکت هاست ماژول های آن عبارت اند از امور مالی و بهره برداری ، فروش،بازاریابی،خدمات مشتریان، اتوماسیون خدمات پروژه ،خرده فروشی،پشتیبانی
ماکروسافت داینامیک بر پایه ی فضای ابری است اما برای مشتریانی که علاقمند هستند که از فضای لوکال استفاده کنند نسخه های دیگری وجود دارد

نرم افزار ERP پارسان راهکاری جامع و کاملا یکپارچه

شرکت پارسان یک شرکت دانش بنیان است که از سال 1380 در تهران شروع به فعالیت کرده است و با همت و پشته کار متخصص های ایرانی توانسته است یک نرم افراز کاملا تحت وب و یکپارچه ی ERP را تولید کند که کاملا بومی سازی شده است و میتواند با افتخار و با قدرت تمام نیاز های شرکت های ایرانی و خارجی را پوشش دهد . یک نرم افزار کاملا پیشرفته و به روزاست که 0تا 100 آن توسط این شرکت تولیدشده قابلیت رشد و تکامل بی نظیری دارد و روز به روز در حال توسعه می باشد که با توجه به نیاز های شرکت های مختلف شفارشی سازی شود این نرم افزار بدون شک اخرین نرم افزاری است که شما برای شرکت و یا کسب کار خود میخرید
نرم افزار پارسان با بیش از 30 زیر سیستم و ماژول ، 15.000 کاربر سازمانی ، مدیریت بیش از 60 تن کالا در سال ، گردش مالی بیش از 100.000 میلیار تومان در سال تمامأ زیربار رفته و بزرگترین بازرگانی ایران (gtc ) و صدها سازمان و شرکت دیگر از این نرم افزار استفاده میکنند.


نرم افزار ERP پارسان

نرم افزار پارسان با بیش از 30 زیر سیستم و ماژول ، 15.000 کاربر سازمانی ، مدیریت بیش از 60 تن کالا در سال ، گردش مالی بیش از 100.000 میلیار تومان در سال تمامأ زیربار رفته و بزرگترین بازرگانی ایران (gtc ) و صدها سازمان و شرکت دیگر از این نرم افزار استفاده میکنند.

درخواست سریع مشاوره رایگان

کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.