BPMS, مقالات

سیستم BPMS چیست؟

سیستم BPMS چیست؟

سیستم BPMS

BPMS که مختصر عبارت A business process management system است و به معنی سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار می باشد
این سیستم به طور قابل توجهی کارایی کسب و کار شما را بهبود می بخشد و به شما این امکان را می‌دهد که فرآیندهایی را برای کمک به افزایش کارایی مجموعه خود در دست داشته باشید ، فرآیندهایی مانند بهبود دقت، کاهش هزینه‌ها، افزایش خدمات مشتری و ایجاد ارتباط بهتر بین کارمندان بخشی از قابلیت های سیستم BPMS می باشد.
این سیستم همچنین به کاهش خطاها و افزایش کارایی بین بخش های مختلف در شرکت شما کمک می کند. سیستم های مدیریت فرآیند کسب و کار باید ماژولار و انعطاف پذیر باشند. ویژگی های اصلی BPMS شامل توانایی طراحی، اجرا، نظارت و بهینه سازی فرآیندهای تجاری است. یک BPMS قابلیت این را دارد که به طور یکپارچه با زیرساخت IT موجود شما یکپارچه شود و انواع مختلفی از انواع داده ها را مدیریت کند.

BPM Suite و BPMS :

مجموعه BPM مجموعه ای از ابزارهای یکپارچه است، در حالی که BPMS پلتفرمی است که فرآیندها را اجرا می کند. BPMS پایه‌ای برای مجموعه BPM است، اما همه قابلیت‌هایی را که ممکن است برای اجرای مؤثر کسب‌وکارتان به آن نیاز داشته باشید، ندارد.
مجموعه BPM طیف وسیعی از قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در مدیریت کل چرخه حیات فرآیند کسب‌وکارتان کمک کند – از برنامه‌ریزی تا اجرا و نظارت، بهبود و بهینه‌سازی. مهمتر از همه، آنها ویژگی هایی مانند اتوماسیون و تجزیه و تحلیل را ارائه می دهند که می تواند به شما در شخصی سازی تجربیات مشتری (به عنوان مثال، برنامه های تلفن همراه) کمک کند.

تفاوت بین این دو فناوری فقط در معناشناسی نیست: مهم است که بدانیم منظور آنها از تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه کدام راه حل برای نیازهای امروز سازمان شما مناسب است و فردا به کجا خواهد رفت، چیست!

 

حتماً بخوانید: سیستم MRP چیست؟

 

BPMS پلتفرمی که فرآیندها را اجرا می کند :

سیستم های مدیریت فرآیند کسب و کار (BPMS) پلتفرم هایی هستند که فرآیندها را اجرا می کنند. در حقیقت این سیستم ابزارهایی را برای مدیریت و خودکارسازی فرآیندهای تجاری ارائه می دهند و به شما امکان می دهند از مزایای BPM استفاده کنید.
BPMS یک ابزار نیست دراصل یک پلت فرم برای مدیریت فرآیند کسب و کار است. BPMS مسئول ارائه زیرساختی است که از BPM و ابزارهای مرتبط پشتیبانی می کند.

یک BPMS قوی از موارد زیر پشتیبانی می کند:

مدل‌سازی فرآیند _ توانایی ایجاد و اصلاح فرآیندها در نرم‌افزار، که شامل وظایفی مانند شناسایی عناصر گردش کار و تخصیص ویژگی‌ها به آن‌ها است.
اتوماسیون گردش کار _ توانایی اجرای خودکار وظایف در یک فرآیند بر اساس قوانین یا محرک های خاص
پردازش رویداد پیچیده (CEP) – توانایی نظارت بر رویدادها و راه اندازی اقدامات بر اساس معیارهای خاص

تفاوت اصلی بین BPMS و BPM Suite در نحوه عملکرد آنها است:

BPMS ابزارهایی را برای مدیریت توسعه و نگهداری مدل های فرآیند کسب و کار فراهم می کند. این امر به شما این امکان را می دهد فرآیندهای جدید را طراحی و استقرار دهید و فرآیندهای موجود را به کمک ابتکارات موجود بهبود ببخشید.
مجموعه BPM هر دو سیستم را برای ایجاد یک راه حل نهایی که گردش کار کل سازمان شما را خودکار می کند یکپارچه می کند.

 

سامانه یکپارچه ERP تحت وب پارسان یک سامانه جامع برای رفع تمامی نیازهای سازمان شما در حوزه ی نرم افزار ERP می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دموی رایگان نرم افزار اینجا کلیک کنید

پلت فرم BPMS فرآیندهای کسب و کار را بهینه و خودکار می کند:

  • فرآیندهای کسب و کار را بهینه و خودکار کنید.
  • از اتوماسیون گردش کار و مهندسی مجدد فرآیند استفاده می کند.
  • ناکارآمدی ها یا تنگناها را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل شناسایی می کند .
  • یکپارچگی را بهبود می بخشد زیرا این امر می تواند سیستم های مختلف شما را به هم متصل کند تا اطلاعات در سراسر سازمان در دسترس باشد. در حقیقت این موضوع باعث می شود افراد نسبت به کار خود و همچنین آنچه که همکارانشان در هر لحظه انجام می دهند دید بهتری داشته باشند.

 

راه حل BPMS به سازمان ها کمک می کند تا کارایی و بهره وری را بهبود بخشند:

BPMS یک ابزار ضروری برای شرکت هایی است که به دنبال بهبود فرآیندهای تجاری خود هستند. آنها به شرکت ها کمک می کنند تا کارایی، بهره وری، کیفیت، خدمات مشتری و کاهش هزینه را افزایش دهند.
این راه حل می تواند به افزایش درآمد نیز کمک کند. با خودکارسازی وظایف و فرآیندهای دستی در گردش کار سازمان، کار برای تیم‌های فروش راحت‌تر می‌شود تا سرنخ‌های بیشتری تولید کنند و معاملات بیشتری را سریع‌تر به سرانجام برسانند، که منجر به درآمدهای بالاتر برای کسب‌وکار شما می‌شود.

انواع راه حل های BPMS :

هنگام انتخاب ابزار مناسب برای سازمان خود، انواع مدل ها را در نظر بگیرید:

BPMS سازمانی:

یک راه حل داخلی که معمولاً توسط سازمان های بزرگ با فرآیندها و الزامات تجاری پیچیده در سطح سازمانی استفاده می شود. این راه حل از انعطاف پذیری و سفارشی سازی بالایی برخوردار است و به زمان و تلاش بیشتری برای پیاده سازی و نگهداری نیاز دارد.

BPMS منبع باز:

جایگزینی منبع باز برای محصولات تجاری، که در صورت خرید مستقیم آن به جای پرداخت هزینه های مجوز سالانه یا ماهانه به ازای هر کاربر، می تواند کمتر از نصف هزینه داشته باشد. راه‌حل‌های منبع باز اغلب نسبت به همتایان تجاری‌شان قابل تنظیم‌تر هستند. زیرا به جای اینکه از اجزای از پیش ساخته‌شده‌ای مانند مواردی که در پلتفرم‌های نرم‌افزاری اختصاصی استفاده می‌شوند، تشکیل شوند، از ابتدا ساخته شده‌اند.

مزایای BPMS عبارتند از:

– افزایش بهره وری.

BPMS می تواند به شما کمک کند فرآیندهای خود را به طور موثرتری مدیریت کنید که این موضوع باعث درک و پیاده سازی بهتر و آسان تر می شود.

– کاهش هزینه ها.

با پیاده سازی BPMS، می توانید مدت زمانی را که برای مدیریت فرآیند کسب و کار صرف می کنید، کاهش دهید که منجر به صرفه جویی کلی در هزینه های سازمان می شود. این به این دلیل است که اجرای یک فرآیند خودکار بسیار کمتر از فرآیند دستی زمان بر است.

– افزایش سودآوری.

اگر شرکت شما در حال حاضر به دلیل ارتباطات ضعیف با مشتری یا عملیات ناکارآمد حاشیه سود کم دارد، پیاده‌سازی BPMS می‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که برای دستیابی به سود بالاتر از طریق بهبود کارایی و هزینه‌های عملیاتی کمتر – بدون قربانی کردن کیفیت – به آن نیاز دارید!

ویژگی های ضروری که راه حل های BPMS ارائه می دهند :

اتوماسیون گردش کار.

یکی از توانایی های BPMS برای خودکارسازی گردش کار و فرآیندها است که می‌تواند شامل وظایفی مانند تأیید گزارش هزینه یا زمان‌بندی جلسات باشد.

مدیریت فرآیند.

پلتفرم BPMS باید به شما در مدیریت فرآیندهای کسب و کارتان از جمله تعریف آنها و پیگیری پیشرفت آنها کمک کند.
داشبوردها ، نمایش‌های بصری داده‌ها هستند که به کاربران این امکان را می‌دهند در یک نگاه به اطلاعات مهم در مورد نحوه عملکرد کسب‌وکارشان در کمترین زمان دسترسی داشته باشند.
ابزار تجزیه و تحلیل ، شما باید ابزارهای تحلیلی را در BPMS خود تعبیه کنید تا داده‌ها را از سراسر سازمانتان در یک مکان مرکزی ردیابی کنید – و از این اطلاعات برای تصمیم‌گیری درباره استراتژی‌های حیاتی جهت حرکت رو به جلو و بهبود کلی عملیات فعلی استفاده کنید!

  • یک BPMS خوب به شرکت‌ها کمک می‌کند کارایی را افزایش دهند، هزینه‌ها را کاهش دهند، دید را بهبود بخشند و انتظارات بالاتر مصرف‌کنندگان از خدمات را برآورده کنند.
  • یک BPMS خوب به سازمان ها کمک می کند تا کارایی را افزایش دهند. می تواند زمان و هزینه های مربوط به مدیریت فرآیندهای تجاری را کاهش دهد.
  • یک BPMS خوب طراحی شده به شرکت ها کمک می کند تا هزینه ها را کاهش دهند. اتوماسیون کارهای دستی تکراری را حذف می کند و امکان حل سریعتر مشکلات را فراهم می کند.

 

کلام آخر

شرکت راهکارهای نرم افزاری پارسان برای رفع تمامی نیازهای شما در حوزه ی نرم افزاری، سامانه یکپارچه تحت وب پارسان را خدمت شما پیشکش می دارد.

شما می توانید از طریق لینکهای زیر، توضیحات جامع و کامل محصولات را مطالعه نماییدو در صورت نیاز اقدام به ارسال درخواست دموی رایگان از این سامانه کنید.

همچنین کارشناسان ما در واحد فروش، مشتاقانه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما مشتریان گرامی در خصوص نحوه ارائه سیستم، عقد قرارداد و سایر موارد مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *