نرم افزار حسابداری

سیستم دارایی ثابت پارسان | راحتی  برای قهرمان سازمان

نرم افزار اموال و دارایی ثابت پارسان

حالا  تقریبا چند روزی میشه که کارای ثبت شرکت انجام شده وتقریبا نگرانی هایی که داشتم برطرف شده ولی فکرنمیکردم توو شرکت های بازرگانی اینقدر اموال و دارایی ثابت ،مهم و ضروری باشه.همین ذهنمو درگیر کرده!!!

این که چجوری کنار فعالیت بازرگانی  و خرید و فروش ها ، نگهداری  اموال و دارایی ثابت  انجام بشه ؟چجور ارزششون پایین نیاد ؟کجا و چجور ازشون استفاده بشه تا درآینده بتونن یه نفعی به شرکت برسون ؟

هرچی که درمورد کنترل داخلی رو میدونستم به بخش های مختلف اعلام کردم اما کافی نیست !!حتما باید  کنارش یه فرآیند واس مدیریت اونها تعریف کنم….

اخه مگه یکی دوتاس ؟ماشین آلات – وسایل نقلیه – ساختمان – اثاثه – تاسیسات

از یه طرف بحث  نگهداری و حسابداری دارایی ها ازطرف دیگ هم بحثایی که ممکنه با حسابرسان و ممیزان مالیاتی پیش بیاد
!!

همه اینا دست به هم دادن  تا وسواس بیشتری درمورد حسابداری اموال و دارایی ثابت به خرج بدم.تصمیم گرفتم اطلاعات بیشتری درمورد نرم افزار هایی  که هستن به دست  بیارم..تقریبا به این نتیجه رسیدم نرم افزاری که دقیقا طبق چرخه عمر دارایی ثابت (شناخت اولیه تا قطع  شناخت ) طراحی شده باشه میتونه خلی از نگرانی هامو ازبین ببره!

اما فقط این کافی نیست ! باید به روز باشه و متناسب با تغییرات در استانداردها و قوانین تغییر کنه (استاندارد تجدیدارزیابی و قوانین استهلاک شاید ترسناک تر از هرچیز دیگه ای باشن)

اموال و دارایی ثابت  واسم خلی مهمه اخه هم خلی پیچیدس هم در پیشبرد فعالیت های جاری شرکت خلی اثرگذاره و در آینده میتونه نفعی به شرکت  برسونه و یه جورایی دست راست مدیر هرسازمانیه

خلاصه که نگم براتون که داستان  انتخاب نرم افزار منو تا جایی پیش برد تا با یکپارچگی آشنا بشم و واسم از نون شب هم واجب تر بشه.

اگه یکپارچگی بین سیستم دارایی ثابت ،سیستم خرید ،سیستم انبار و  خزانه داری بوجود بیاد عملا میشه گفت نسخه دارایی ثابت پیچدس و دیگ نگرانی ندارم.

نگهداری و  حسابداری اموال و دارایی ثابت  برام  مثل یه کابوس شده بود  اما از وقتی که فهمیدم  دنبال چه ویژگی هایی باید بگردم و چه نرم  افزاری رو  انتخاب کنم بدون استرس به بقیه کارام میرسم.

امیدوارم هرمدیری هم مثل من ذهنش آشفته شد به یکپارچگی و مدیریت منابع سازمانی فکرکنه.!!!!

اموال و دارایی ثابت پارسان

دارایی‌های ثابت، مواردی از جمله ماشین آلات ، املاک و  تجهیزات هستند که یک شرکت برای کسب درآمد در طولانی‌مدت استفاده می‌کند و عملا فعالیت شرکت ها و سازمان ها منوط به استفاده از اموال و دارایی های ثابت میباشد.

حسابداری اموال و دارایی های ثابت به دلیل این که درمواردی بر اساس برآورد ها انجام میپذیرد ،همواره مد نظربازرسان عملیاتی قرار میگیرد پس باید در انتخاب سیستم حسابداری اموال و دارایی ثابت بیشترین وسواس را به خرج داد.

نرم افزار دریافت و پرداخت

مزایای استفاده از نرم افزار اموال و دارایی ثابت پارسان

متمایز : منعطف و دقیق

در  وارد  کردن  اطلاعاتی نظیر تعریف مراکز هزینه ، قوانین استهلاک و همچنین جمعدار هیچ محدودیتی وجود ندارد.

اجزای مختلف بهای تمام شده دارایی ثابت به صورت پیش فرض در نظر گرفته شده است تا در محاسبه بهای تمام شده مشکلاتی نظیر عدم تطابق با استاندارد بوجود  نیاید.

همچنین نرخ های متفاوت برای محاسبه استهلاک طبق قوانین در نظر گرفته شده است تا پرسنل مالی شرکت ها در انتخاب نرخ های استهلاک سردرگم نشوند.

آسان : محاسبات مربوط استهلاک و تجدید ارزیابی

استهلاک دارایی ها و همچنین بحث افزایش یا کاهش ارزش دارایی های ثابت از موضوعات مهم کنترلی میباشد که همواره مدنظر حسابرسان قرار گرفته است.

سیستم حسابداری اموال  ودارایی ثابت  پارسان این  امکان  را  بوجود آورده  است  تا به راحتی بتوان محاسبات مربوط به  استهلاک را انجام داد و نگرانی از بابت  اشتباه در محاسبات نداشت .

تجدیدارزیابی دارایی ثابت  که از مباحث روز میباشد شرکت ها و سازمان ها را با چالش عجیب نحوه محاسبه افزایش یا کاهش ارزش و استفاده از منافع احتمالی در آینده روبرو ساخته است.

در سیستم  حسابداری اموال و دارایی ثابت  پارسان  توجه ویژه ای به این نکته شده است و میتوان به  راحتی  افزایش یا کاهش ارزش دارایی ثابت  را  در این سیستم  ثبت  کرد. 

جذاب : خلاصه عملکرد  تحلیلی

تحلیل دارایی های ثابت به دلیل آن که سهم زیادی از دارایی های شرکت هارا  به خود اختصاص میدهد و نگرشی که مدیران از بابت  آن که دارایی های ثابت باید در آینده جریان های نقدی ورودی را برای سازمان در بر داشته باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در سیستم حسابداری اموال و دارایی ثابت پارسان  میتوان به تمام اطلاعات مرتبط به دارایی ها  از جمله میزان افزایش یا کاهش ارزش دارایی ،اطلاعات استهلاک و  همچنین بهای دفتری دارایی را در بازه های دلخواه زمانی دسترسی پیدا کرد.

چرا  پارسان

کادر اجرایی و متخصصان و مشاوران شرکت (دانش بنیان)  راهکار های نرم افزاری پارسان  در حوزه سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی بیش از ۲۰ سال تجربه مفید داشته و این تجربه بر گرفته از فعالیت های مستقیم اجرایی در صنایع مختلف تولیدی ، خدماتی و بازرگانی با اندازه های متوسط و بزرگ به دست آمده است .

عدم محدودیت مکانی و زمانی

سیستم تحت وب و یکپارچه پارسان تحت وب بوده و در هرزمان و مکان میتوان به آن دسترسی داشت .کافی است با استفاده از گوشی همراه یا رایانه وارد گوگل شوید و از کارکردن با زیر سیستم ها  و قابلیت های کاربردی آن  لذت ببرید.

مطابق با اخرین استاندارد های لازم الاجرای حسابداری

یکی از  چالش هایی که سازمان ها در  ارایه  گزارش های  مختلف خود به  استفاده  کنندگان برون سازمانی  با آن روبرو هستند  بحث تغییرات استاندارد های دریافت و پرداخت میباشد.سیستم تحت وب و یکپارچه پارسان پارسان  بر اساس اخرین استاندارد ها طراحی شده است و توسعه دهندگان و متخصصان

مالی فعال در شرکت همواره اطلاعات خود را به روز نگه میدارند و اطلاعات به روز شده خود را به سیستم پارسان منتقل  میکنند.

منعطف و پاسخگوی نیاز های اطلاعاتی متنوع

یکی از ویژگی های دوست داشتنی سیستم حسابداری پارسان منعطف بودن آن میباشد و امکان شخصی سازی آن با توجه به ویژگی های سازمان شما وجود دارد و  در بحث تغییر قوانین از جمله تغییر قوانین کار  از انعطاف بالایی برخوردار است .همچنین به بهترین  شکل نیازهای اطلاعاتی ارگان های نظارتی از جمله سازمان  حسابرسی و سازمان امور مالیاتی را فراهم میکند و  در ایجاد کنترل های داخلی و سازو کار مالیاتی مناسب و قابل قبول کمک میکند.

چند ارزی و چند سازمانی

بسیاری از شرکت های فعال در ایران از جمله هلدینگ ها ، با توجه به گستردگی فعالیت و دارا بودن شعب مختلف عملیات مالی خود را بااستفاده از ارز های مختلف های انجام میدهند.سیستم تحت وب و یکپارچه پارسان نه تنها عملیات تک ارزی را فراهم کرده  بلکه انجام عملیات چند ارزی را نیز فراهم نموده است.

پشتیانی به معنای واقعی

شما درهر ساعت از شبانه روز میتوانید از طریق سیستم پارسان  خواسته ها و مواردی که نیاز به راهنمایی دارید را ثبت کنید و  از طریق تماس تلفنی یا انواع مکاتبات ، راهکارهای  پشتیبان متخصص در هر زمینه را  دریافت کنید.

برای هرکدام از راهکارهای پارسان ، تیم های تخصصی پاسخگو و متعهد وجود دارد تا  تمامی خواسته ها و نیازهای سازمان ها مورد بررسی قرار گیرد.

يکپارچگی واقعی و ذاتی

یکپارچگی ، شایدتنها عاملی باشد که سیستم  برنامه ریزی منابع  انسانی را  دلنشین و  کاربردی جلوه میدهد.اگر بصورت واقعی ، یکپارچگی ایجاد شود میتواند نتایج  بسیار زیادی را  در بر داشته  باشد.

 معرفی  جلوگیری از دوباره كاری و تکرار در عملیات ، حذف نرم افزارهای جزيره ای ، افزايش سرعت اجرای كارها و بهبود كارايی در سازمان.

چه شرکت ها و کسب و کارهایی میتوانند از سیستم های پارسان استفاده کنند؟

راهکارها و سیستم های پارسان براساس ویژگی های مختلف کسب  و کار ها طراحی شده و سازمان ها با توجه به اندازه و نیاز های مختلف خود میتوانند از قسمت های مختلف  و مجزای سیستم پارسان استفاده کنند.

سیستم های مرتبط پارسان