مقالات

امور سهامداران

امور سهامداران

 

 

امور سهامداران

بخش سهامداران یکی از ضروری ترین بخش ها در شرکت کابل است، به عنوان یک نقطه تماس کلیدی که شرکت را با سهامداران و سرمایه گذاران بالقوه مرتبط می کند. بخش سهامداران مستقیماً مسئول ارتباط بین شرکت و مراجع ذیربط می باشد. برای این منظور شرکت دو نماینده را که یکی از آنها مدیر و دیگری مدیر ارشد اجرایی است تعیین کرده است تا به عنوان نمایندگان خود در برابر هر یک از سازمان بازار سرمایه (CMA) و بورس اوراق بهادار (تداول) فعالیت کنند.

از جمله مهمترین وظایف اداره سهامداران، تهیه و انتشار اطلاعیه های شرکت در وب سایت و سایت تدول و ارائه گزارش های دوره ای و کلیه بخشنامه های صادره توسط مراجع نظارتی ذیربط و اطمینان از رعایت الزامات و الزامات آنها به سایر بخش های شرکت است. اجرای آن همچنین علاوه بر وظایف اصلی که توسط گروه صاحبان سهام انجام می شود شامل تهیه و انجام کلیه فرآیندهای مربوط به مجمع مجامع عمومی عادی و فوق العاده صاحبان سهام، تنظیم موارد دستور جلسه، تاریخ، محل تشکیل مجمع و آمادگی خوب علاوه بر این، بخش سهامداران گزارش سالانه هیئت مدیره را تهیه می کند.

اداره امور سهامداران

از سوی دیگر، اداره امور سهامداران، در راستای بهبود مستمر روابط بین شرکت و سهامداران و توسعه آن از طریق استراتژی مشخص و متناسب با ایجاد روابط متمایز با سهامداران شرکت، حصول اطمینان از شرکت آنها در مجامع مجمع عمومی و حفظ حقوق آنان بر طبق آن می‌کوشد. قوانین و مقررات صادره در این خصوص و مربوط به شرکت های سهامی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار.

اداره امور سهامداران نقش های تعیین شده خود را به درستی و با بالاترین کارایی انجام می دهد و در عین حال تعهد با شفافیت، اعتبار و تعادل را در تمامی فرآیندهای خود تضمین می کند.  داخل شرکت و در خارج با مقامات مربوطه برای حفظ بهترین منافع شرکت و سهامداران آن بدون هیچ گونه تعصب یا تبعیض نسبت به هر گروهی.

در نتیجه، شرکت به سطحی متعهد است که رضایت سهامداران خود را به بهترین شکل ممکن جلب کند. در همین راستا اداره امور سهامداران شرکت خط تلفن و ایمیل ویژه ای را برای دریافت کلیه استعلامات سهامداران و پاسخگویی به آنها اختصاص داده است.

امور سهامداران

مجمع عمومی صاحبان سهام

ما اطمینان می دهیم که سهامداران زمان کافی برای بررسی پیشنهادات برای مجمع عمومی سهامداران دارند و محیطی را فراهم می کنیم که بتوانند به راحتی از حق رای خود استفاده کنند.

 

تضمین حقوق سهامداران

・ما برابری سهامداران را تضمین می کنیم و به سهامداران اقلیت که از حقوق خود استفاده می کنند توجه کامل می کنیم.

هنگامی که پیشنهاد شرکت با مخالفت قابل توجهی روبرو می شود و در مجمع عمومی سهامداران تصویب می شود، هیئت مدیره دلایل و عوامل مخالفت را تجزیه و تحلیل می کند و سپس به پاسخ می رسد.

 

سیاست اساسی سرمایه

・ما برای دستیابی به رشد پایدار و افزایش ارزش شرکت در بلندمدت، یک پایه مالی قوی را با سودآوری متعادل می کنیم.

・ما سیاست سرمایه خود را در صورت لزوم پس از بررسی کامل ضرورت این امر و استدلال پشت آن در جلسات هیئت مدیره برای سهامداران توضیح می دهیم تا اطمینان حاصل شود که این سیاست به طور غیرمنطقی بر هیچ سهامداری تأثیر نمی گذارد.

سامانه یکپارچه ERP تحت وب پارسان یک سامانه جامع برای رفع تمامی نیازهای سازمان شما در حوزه ی نرم افزار ERP می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دموی رایگان نرم افزار اینجا کلیک کنید

سیاست اساسی در مورد مالکیت سهام و استفاده از حق رای

ما در سایر شرکت های بورسی برای حفظ روابط با مشتریان و شرکای بانکی تنها پس از تعیین نیاز و منطق به دلایل تجاری سهام داریم. ما هر سال سبد سهام خود را بررسی می کنیم و هر سهمی را که بی اهمیت است می فروشیم.

پیشنهادات مناقصه

・اگر سهام ما مشمول پیشنهاد مناقصه باشد، هیئت مدیره دیدگاه شرکت در مورد پیشنهاد مناقصه را برای سهامداران توضیح خواهد داد.

 

سیاست در مورد مشارکت سهامداران

هیئت مدیره خط مشی زیر را در مورد تعامل سازنده با سهامداران برای ارائه اطلاعاتی که برای سهامداران و سرمایه گذاران برای تصمیم گیری سرمایه گذاری مفید است، تجویز می کند.  شرکت اطمینان حاصل می کند که مدیریت ارشد با سهامداران تعامل دارد و مدیر مسئول مدیریت شرکت مسئول روابط با سرمایه گذاران (IR) است.

  •   مسئول IR به طور منظم اطلاعات را با سایر بخش ها مبادله می کند و یک سیستم ارگانیک برای همکاری در داخل شرکت ایجاد می کند تا با سهامداران به شیوه ای مناسب تعامل داشته باشد.
  •   شرکت جلسات توجیهی مداوم نتایج مالی را برگزار می کند، اطلاعات را از طریق وب سایت خود ارائه می دهد، گزارش تجاری را در طول مجمع عمومی سهامداران توضیح می دهد، اسناد را برای سهامداران از جمله خبرنامه سهامداران ارسال می کند، تورهای کارخانه را برای سهامداران سازماندهی می کند و نظرسنجی از سهامداران را انجام می دهد. در تلاش برای تعمیق درک سهامداران و سرمایه گذاران در مورد عملیات تجاری شرکت. شرکت همچنین جلسات انفرادی را برای تعامل سازنده با سهامداران عمده ای که دارای سیاست سرمایه گذاری مطابق با منافع بلندمدت همه سهامداران هستند، برگزار خواهد کرد.
  •  برای انجام موثر این فعالیت ها، افراد مسئول در مورد رسیدگی به اطلاعات داخلی و محرمانه آموزش می بینند و سپس جلساتی را با سهامداران به گونه ای انجام می دهند که با تمام مقررات مربوطه شرکت مطابقت داشته باشد.

 

کلام آخر

یک برنامه جبران خدمات زمانی موفق است که عادلانه باشد و جوابگوی نیاز تمام کارکنان باشد.شرکت راهکارهای نرم افزاری پارسان برای رفع تمامی نیازهای شما در حوزه ی نرم افزاری، سامانه یکپارچه تحت وب پارسان را خدمت شما پیشکش می دارد.

.شما می توانید از طریق لینکهای زیر، توضیحات جامع و کامل محصولات را مطالعه نماییدو در صورت نیاز اقدام به ارسال درخواست دموی رایگان از این سامانه کنید.

همچنین کارشناسان ما در واحد فروش، مشتاقانه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما مشتریان گرامی در خصوص نحوه ی ارائه ی سیستم، عقد قرارداد و سایر موارد مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =